Brazīlijas papīra un celulozes rūpniecībā plānots iepludināt liela apjoma investīcijas

Brazīlijā papīra un celulozes rūpniecībā turpmāko piecu gadu laikā plānots investēt aptuveni 22 miljardus ASV dolāru (jeb 12,5 miljardus latu). Tādējādi Brazīlija, apsteidzot Ķīnu, pasaules mērogā kļūs par trešo vadošo papīra un celulozes ražotājvalsti.

Atzīmēts, ka iepriekšējās desmitgades laikā Brazīlijas papīra un celulozes rūpniecībā investēti tikai 12 miljardi ASV dolāru.

Šāda apjoma investīcijas plānotas, galvenokārt, lai apmierinātu nepārtraukti pieaugošo pieprasījumu Ķīnā. Šim nolūkam valsts lielākais papīra un celulozes ražotājs „Suzano Papel e Celulose” plāno investēt 8 miljardus ASV dolāru divu jaunu rūpnīcu izveidei, kur 50% no saražotās produkcijas plānots eksportēt uz Ķīnu.

2009.gadā Brazīlija eksportējusi produkciju 5 miljardu ASV dolāru vērtībā, savukārt jau šā gada pirmajos četros mēnešos eksporta vērtība pieaugusi par 40%. Tai skaitā celuloze eksportēta 1,5 miljardu ASV dolāru vērtībā (galvenokārt uz Eiropu – 43%, Ķīnu – 26% un Ziemeļameriku – 18%), bet papīra produkcija – 657 miljonu ASV dolāru vērtībā (galvenokārt uz Latīņamerikas valstīm – 52% un Eiropu – 21%).

2009.gadā kopumā Brazīlijā tika saražoti aptuveni 22,8 miljoni tonnu papīra un celulozes produkcijas, kas ir par 3,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt šogad (janvārī – aprīlī) Brazīlijā saražoti jau 4,8 miljoni tonnu papīra un celulozes, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2009.gada pirmajos četros mēnešos.

 

Avots: http://www.nzte.govt.nz

Lasīt vairāk: http://www.bracelpa.org.br

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *