DENDROLIGHT® – apvērsums domāšanā un ražošanā

Atšķirībā no daudziem citiem Latvijas uzņēmumiem SIA Dendrolight Latvija, par kura plāniem ir stāstīts, ir īpašā situācijā. Par krīzes laikā, kad bankas pārstāja piešķirt kredītus, tam izdevās dabūt jaunās ražotnes izveidei nepieciešamos 20 miljonus latus. Tomēr pats galvenais – Latvijā ir unikāls produkts ar ļoti augstu pievienoto vērtību, kam šobrīd garantēts faktiski neierobežots tirgus.

DendrLight®– unikāls kokmateriāls ar augstu pievienoto vērtību, kam pašlaik pasaulē nav analoga. Izmantojot austriešu zinātnieka Johanna Bergera izstrādāto tehnoloģiju, koksne zaudē pusi sava svara, iegūstot ļoti augstu formas izturību, siltumizolācijas spējas un citas kvalitatīvi jaunas īpašības. Speciālisti DendroLight® izgudrošanu dēvē par apvērsumu kokmateriālu ražošanā, un nākotnē gaidāmi pilnīgi jauni tehnoloģiski risinājumi arī mēbeļu ražošanā un būvniecībā. Pašlaik DendroLight® eksperimentāli nelielās partijās ražo Austrijā. Pirmā un pagaidām vienīgā ražotne pasaulē, kur jaunais materiāls tiks ražots rūpnieciski (līdz 90 000 m3), jūlijā sāks darbu Ventspilī.

Jau tagad pēc jaunā materiāla ir pieprasījums. Turklāt šis tirgus nepārtraukti aug, jo daudzi to vēl nemaz nepazīst un citi atkal strādā nepareizi, jo tur ir nepieciešamas pilnīgi citas tehnoloģijas. Līdz ar to nepieciešama arī cita filozofija.

Tas, ko saražos Latvijā, pagaidām ir piliens jūrā, Eiropā būtu nepieciešamas vismaz 100 tādas rūpnīcas, lai šo materiālu pasaule tā pa īstam pamanītu un lielie mēbeļu ražošanas giganti sāktu domāt par savas ražošanas atbilstošu pārkārtošanu. Tomēr agrāk vai vēlāk tas notiks, jo Dendrolight® priekšrocības ir neapstrīdamas.

Tāpēc mazliet pārsteidz Latvijas mēbeļu un citu produktu ražotāju niecīga interese par jauno materiālu un tā izmantošanas iespējām. SIA Dendrolight Latvija būtu ieinteresēti, lai daļa saražotā paliktu šeit. Tas ļautu mūsu mēbeļu un māju ražotājiem vieniem no pirmajiem radīt jaunus produktus un iziet ar tiem tirgū ātrāk par citiem.

 

Avots: žurnāls „Kapitāls” (Nr.6/2010)

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *