Apstiprina kadastrālo vērtību bāzi 2011.gadam

Ministru kabinets š.g. 30.jūnijā apstiprināja noteikumus par kadastrālo vērtību bāzi 2011. gadam visām nekustamo īpašumu grupām.

Ar šiem noteikumiem apstiprināti vērtību zonējumi un kadastrālo vērtību bāze, tas ir, zemes un ēku bāzes vērtības, korekcijas koeficienti, standartplatības apbūves zemei un standartapjomi ēkām, kas tiks izmantoti kadastrālo vērtību aprēķinam 2011.gadā.

Vērtēšanas noteikumi nosaka, ka gadījumā, ja nekustamā īpašuma tirgū vērojams cenu kritums, tad, nosakot zemes un ēku bāzes vērtības nākošajam gadam, izvērtē iespējamo cenu kritumu uz nākošā gada 1.janvāri. Šādu principu zemes un ēku bāzes vērtību noteikšanā sāka izmantot jau nosakot bāzes vērtības 2010.gadam. Tāpēc nekustamā īpašuma tirgus cenu kritums, kas bija vērojams 2009.gadā, jau tika ņemts vērā, izstrādājot kadastrālo vērtību bāzi 2010.gadam.

Atbilstoši VZD apkopotajai nekustamā īpašuma tirgus darījuma informācijai, 2009.gada 2.pusgadā vērojama nekustamā īpašuma tirgus cenu stabilizācija – cenas nesamazinās, bet arī nav vērojams cenu pieaugums.

 

Avots: www.vzd.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *