Vācijas logu un durvju tirgū vērojama augšupeja

Kā liecina Forsa institūta apkopotie pētījuma dati, tad Vācijas logu un durvju tirgū vērojama izaugsme pēc vispārējās ekonomiskās lejupslīdes. Saskaņā ar pētījumu, tad kopš 2008.gada rudens ražošanas apjomi palikuši tādā pašā apjomā vai pat pieauguši. Savukārt, sliktāka situācija ir vērojama pārdošanas apjomos, kur tikai 14% gadījumos ir palielinājies tirdzniecības apjomi, kas saistīts ar to, ka katrā otrā uzņēmuma darbībā bija vērojams kritums, taču kopumā lielākai daļai šis samazinājums bija mazāks par 10%.

Institūta apkopotie dati rāda, ka 27% no kopējā uzņēmuma skaita apgalvoja, ka notikušas izmaiņas arī pasūtījuma apjomos pagājušajā gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un 50% gadījumos tas ir palielinājies. Tikai 25% uzņēmumos pasūtījuma apjoms nedaudz krities, t.i. 10% apjomā.

Līdz ar to izveidojusies situācija, ka logu un durvju ražotāji ir labākā situācijā nekā šo produkcijas izplatītāji un tirgotāji. Viens no iemesliem šādai atšķirībai starp ražotāju un tirgotāju, ir investīcijas apjoms uzņēmējdarbības uzlabošanai, kas pašlaik veido tikai 15% no kopējiem izdevumiem, un pie tam šis līmenis ražotājiem ir augstāks kā tirgotājiem. Taču pēc apkopotajiem datiem izriet, ka tas nav sekmējis krasu noliktavu skaita un pamatkapitāla samazinājumu.

 

Avots: Holz-Zentralblatt

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *