Celulozes ražotāji Čīlē atguvušies no postošās zemestrīces

Čīles celulozes rūpniecība pēc šā gada 27.februārī notikušās zemestrīces ir atguvusies ātrāk nekā iepriekš tika prognozēts.

Vairums Čīles celulozes rūpnīcu atrodas valsts centrālajā daļā, kur arī tika fiksēts zemestrīces epicentrs, kā rezultātā visas rūpnīcas tika slēgtas un nozare uz kādu laiku tika pilnībā paralizēta.

Empresas CMPC“, kas ir viens no galvenajiem celulozes ražotājiem valstī, ziņojis par tīrajiem zaudējumiem šā gada 1.ceturksnī 50 miljonu ASV dolāru (28 milj.LVL) vērtībā. Celulozes ražošanas apjoms 1.ceturksnī samazinājies par 260 tūkstošiem tonnu. Savukārt otra lielākā celulozes ražotāja “Celulosa Arauco y Constitucion” rūpniecības apjomi 1.ceturksnī samazinājās par 18% jeb 500 tūkstošiem tonnu.

Analītiķi skaidro, ka celulozes rūpniecības ātrāku atgūšanos Čīlē veicinājusi straujais celulozes cenu kāpums pasaules tirgū un pieprasījuma tālāka palielināšanās Eiropā un Āzijā.

Ziņots, ka šā gada martā, salīdzinot ar 2009.gada martu, skujkoku celulozes cena paaugstinājusies par 67,6% sasniedzot 967,85 ASV dolārus (542 LVL) par tonnu, savukārt lapkoku celulozes cena aprīlī paaugstinājusies par 85,9% sasniedzot 897,59 ASV dolārus (503 LVL) par tonnu.

Salīdzinoši ātri atjaunojot ražošanas jaudas un celulozes cenām pieaugot tik būtiski, ražotāji Čīlē spējuši palielināt kopējos tirdzniecības ienākumus, tāpēc arī nozares nākotnes perspektīvas raksturotas pozitīvi. Prognozēts, ka celulozes cenas, iespējams, nedaudz pazemināsies 2010.gada otrajā pusē, tomēr kopumā augstais cenu līmenis saglabāsies līdz pat 2013.gadam.

 

Avots: www.automatedtrader.net

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *