No Jaunzēlandes turpina palielināties apaļkoku un zāģmateriālu eksports

No Jaunzēlandes šā gada aprīlī tika eksportēts rekordliels apjoms priedes zāģbaļķu, galvenokārt uz Āziju, uz kurieni eksportu kāpinājušas arī ASV un Kanāda. Tomēr, neskatoties uz šo tendenci koksnes noliktavu krājumi Ķīnā aprīlī bija samazinājušies.

Pateicoties piedāvājuma pieaugumam, iepriekšējos mēnešos nedaudz pazeminājušās zāģbaļķu eksporta cenas. Savukārt vietējā tirgū koksnes cenas visumā palikušas nemainīgas.

Būtiskākais koksnes eksporta kāpums no Jaunzēlandes 2010.gada pirmajos četros mēnešos tika fiksēts uz Indiju – par 68%. Aprīlī vien uz šo valsti tika eksportēti aptuveni 160 000 kubikmetru koksnes, tādējādi Indija ierindojusies trešajā vietā kā nozīmīgākais Jaunzēlandes koksnes noieta tirgus uzreiz pēc Ķīnas un Korejas.

Savukārt par 30% 2010.gada 1.ceturksnī Jaunzēlande palielinājusi zāģmateriālu eksportu uz ASV, kas daļēji skaidrojams gan ar māju būvniecības atjaunošanos ASV, gan piedāvājuma samazināšanos attiecīgajā tirgū no Čīles, ko šā gada februārī skāra postoša zemestrīce, samazinot eksportu  par 12%. Tomēr Ķīna joprojām ir galvenais Jaunzēlandes zāģmateriālu noieta tirgus, pēc apjoma veidojot 22% no visa eksporta.

 

Lasīt vairāk: www.fridayoffcuts.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *