Mežsaimniecības kopējo izmaksu statistikas dati (2006.-2009.g.)

Saskaņā ar Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotajiem datiem, 2009.gadā kopējās meža atjaunošanas vidējās izmaksas, atkarībā no meža zemes kvalitātes grupas (meža augšanas apstākļu tipa), bija no 193 līdz 265 Ls uz ha, ko veido augsnes sagatavošanas, stādu un stādīšanas izmaksas.

Vislielākās augsnes sagatavošanas un stādīšanas izmaksas pērn bija meža zemes 1.kvalitātes grupas  meža zemēs, ar ko tie apzīmēts grīnis un purvājs.

Meža kopšanas izmaksas vidēji sastādīja no 65 līdz 110 Ls uz ha. Meža kopšanas izmaksās ietilpst meža agrotehniskā kopšana un sastāva kopšana. Vislielākās meža kopšanas izmaksas 2009.gadā bija mežu zemes 4.kvalitātes grupas mežos (damaksnī, vērī, gāršā, šaurlapju ārenī, šaurlapju kūdrenī, platlapju bārenī un platlapju kūdrenī).

Kopējo mežizstrādes izmaksu lielumu galvenajā cirtē un starpcirtē veido darbaspēka izmaksas, transporta izmaksas, t.sk. pielietotās tehnikas izmaksas.

Pēc CSP apkopotajiem datiem 2009.gadā kopējās 1 kubikmetra vidējās mežizstrādes izmaksas galvenajā cirtē bija 8,88 Ls, bet starpcirtē – 15,19 Ls, kas, salīdzinot ar izmaksām iepriekšējos trīs gados, ir samazinājušās attiecīgi par 4%, 23% un 30%. Savukārt kopējās vidējās starpcirtes izmaksas, salīdzinot  ar 2006.un 2007.gadu, palielinājušās par attiecīgi 32%, 25%.

 

Vairāk: Centrālā statistikas pārvalde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *