Saplākšņa importētāji Lielbritānijā nesteidz papildināt izsīkušos krājumus

Pēdējo pāris mēnešu laikā Eiropā saplākšņu cenas turpināja paaugstināties. Līdz šim tirgus kāpumu koksnes produktu importētāji izmantoja, lai papildinātu krājumus vēl par zemākām cenām, tomēr šā brīža tendences Lielbritānijas tirgū liecina par pretējo. Ātri pieaugošo cenu dēļ patērētāji saplākšņu krājumus saglabā minimālā apjomā un iepirkumus nepalielina.

Ilgstoši šāda situācija nevar turpināties, turklāt lapkoku saplākšņu krājumi ir samazinājušies līdz  rekordzemam līmenim, tāpēc prognozēts, ka tuvākajā laikā importētāji būs spiesti sākt iepirkt minēto produkciju.

Ziņots, ka ievērojams lapkoku saplākšņu apjoms Lielbritānijā maija mēnesī ievests no Ķīnas, bet, kā skaidrojis viens no vadošajiem importētājiem, vairums ievestās produkcijas tika izpārdota uzreiz, neveidojot uzkrājumus nākotnei. Tāpēc var pamatoti teikt, ka daži saplākšņu importētāji Lielbritānijas tirgū šobrīd ieinteresēti veidot zināmus uzkrājumus.

Arī citu Eiropas valstu tirgos vērojama līdzīga situācija, jo krājumu apjomi visumā ir salīdzinoši lieli, ņemot vērā zemo patēriņa līmeni.

Neskatoties uz pietiekami lielo tirgus konkurenci, nupat Lielbritānijas laikrakstos izskanējusi informācija par jauna veida saplākšņu ražošanu, kas varētu kļūt par alternatīvu tropu lapkoku saplāksnim.

Lielbritānijas plastmasas izstrādājumu pārstrādes uzņēmums „2K” plastikātu pārstrādā izturīgā, videi draudzīgākā materiālā, ko dēvē par ekoplātnēm („Ecosheet”), ko nu jau kādu laiku izmanto vairākas lielākās Lielbritānijas būvfirmas.

Minētais uzņēmums 2011.gadā plāno palielināt atkritumu pārstrādes apjomu līdz 30 000 tonnu un uzcelt vēl papildus piecas pārstrādes rūpnīcas.

Atzīmēts, ka šāda veida ekoplātnes gan esot dārgākas nekā koksnes plātnes, tomēr „2K” skaidrojis, ka ilgtermiņā produkts atmaksājoties, jo kalpo 2 – 3 reizes ilgāk nekā saplāksnis un pēc nolietojuma ir atkārtoti pārstrādājams.

 

Lasīt vairāk: www.globalwood.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *