Krievijā sagatavoto apaļkoku apjoms piecos mēnešos šogad pieauga par 8,8%

Krievijā kokapstrādes un koksnes produktu ražošanas indekss 2010.gada janvārī – maijā bija 112,3% (attiecībā pret analogo periodu pērn), bet mežizstrādes – 107,4%.

Sagatavotās koksnes apjoms piecu mēnešu laikā pieauga par 8,8%, salīdzinot ar 2009.gada janvāri – maiju, zāģmateriālu ražošana  palielinājās par 5,8%, koka būvkonstrukciju ražošana – par 3,2% (tai skaitā koka māju būvniecība – par 22,5%), finiera, saplākšņa un plātņu ražošana kopumā pieauga par 29,2%, bet papīra, koksnes celulozes un kartona ražošanas apjomi – par 7,4 – 10%.

Mēbeļu ražošana Krievijā piecu mēnešu laikā pieauga par 9%.

Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, maijā mežizstrādes apjoms Krievijā samazinājās par 34,4%, kas skaidrots ar sezonalitātes faktoru, bet zāģmateriālu un plātņu ražošanas apjomu krituma (par 13%) iemesls bija maija svētki un saistītās brīvdienas.

Kokapstrādes un papīra-celulozes ražošanas apjomi kopumā šogad palielinājušies, atjaunojoties tirgus pieprasījumam, kā arī pateicoties 2009.gadā realizētajiem 9 prioritārajiem investīciju projektiem, kā rezultātā Krievijas Federācijā ievērojami palielinājušās augstākas pievienotās vērtības koksnes produktu ražošanas jaudas.

Kokmateriālu un papīra-celulozes eksports, kas 2010.gada janvārī-maijā veidoja 2,3% no kopējā eksporta, vērtības izteiksmē pieauga par 21,2%. Zāģmateriālu eksports fiziskā izteiksmē pieauga par 26,6%, saplākšņa eksports – par 34,6%, celulozes – par 6,7%.

 

Avots: www.minprom.gov.ru

www.portnews.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *