Augsts kredītspējas vērtējums – vairāk kā pusei Latvijas meža nozares uzņēmumu

Izvērtējot Latvijas lielāko mežsaimniecības un kokapstrādes uzņēmumu TOP 30 pēc neto apgrozījuma 2008.gadā un 2009.gadā un tiem piešķirtās reitinga vietas, pamatojoties uz  starptautiskā kredītriska vadības uzņēmuma „Coface” uzņēmumu maksimālās kredītspējas vērtējumu, augstākais vērtējums piešķirts valsts mežu apsaimniekotājam AS „Latvijas valsts meži” (LVM) un AS „Latvijas Finieris”, kas šā gada 1.ceturksnī palielināja apgrozījumu gandrīz par 50%.

Pēc tam seko uzņēmumi, kuri aktīvi darbojas eksporta jomā un kuriem ir stabili un ilglaicīgi sadarbības partneri, kas nodrošina pastāvīgu naudas plūsmu.

Lai gan kopējais meža nozares uzņēmumu apgrozījums nav lielākais starp citām nozarēm, vairāku gadu griezumā tas ir stabilākais, tāpēc, izvērtējot nozares uzņēmumu 2010.gada 1.ceturkšņa darbības rādītājus, paredzams, ka kredītlimitu apjoms varētu pieaugt, tā kā uzticība Latvijas uzņēmumiem ir palielinājusies un pieaug pieprasījums lokālajā tirgū.

Lai kompensētu apgrozījuma un ienākuma kritumu, praktiski visi koksnes izstrādājumu ražošanas uzņēmumi ir īstenojuši nopietnus administratīvo izdevumu samazināšanas pasākumus.

Saglabājoties vājam iekšzemes pieprasījumam, būtisku izaugsmi sasnieguši eksportējošie koksnes un koka izstrādājumu ražošanas uzņēmumi.

2010.gada 1.ceturksnī koka izstrādājumu eksports veidoja ap 20% no kopējā eksporta apjoma.

Pašreizējos ekonomiskajos apstākļos mežsaimniecība un kokapstrāde ir salīdzinoši labākā situācijā nekā citas tautsaimniecības nozares. Latvijas eksporta tirgus daļu nesenā dinamika liecina, ka tuvākajā nākotnē eksporta apjoms un eksporta nozīme tautsaimniecības struktūrā turpinās palielināties, tāpēc kokapstrādi ar augstu izaugsmes un eksporta  potenciālu var uzskatīt par perspektīvāko tautsaimniecības nozari.

 

Avots: http://www.coface.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *