Pārdod lielāko Zviedrijas kokrūpniecības uzņēmumu “Setra Group”

Zviedrijas uzņēmuma „Setra Group” galvenie akcionāri: valsts meža apsaimniekotājs „Sveaskog AB”, kam pieder 50% kapitāldaļas, privāto meža īpašnieku biedrība „Mellanskog” (ar 27% uzņēmuma kapitāldaļām) un uzņēmums „Lantbrukarnas Ekonomi AB” (ar 22% uzņēmuma kapitāldaļām) uzsākuši “Setra Group” pārdošanas procesu. Sākotnējā pārdošanas cena – 178 miljoni eiro (125 milj.LVL).

“Setra Group” ir Zviedrijā lielākais koksnes produktu ražotājs, kura ikgadējais pārdošanas apjoms sasniedz aptuveni 431 miljonus eiro. Pēdējo divu gadu laikā uzņēmums ir cietis lielus zaudējumus, t.i. kopumā ~800 miljonu Zviedrijas kronu (590 milj.LVL) apmērā. Lielākais izmaksu postenis bija koksnes resursu iepirkums un ar to saistītās izmaksas, kas veidoja 50% no kopējām izmaksām.

Situācija ir sākusi nedaudz uzlaboties, pateicoties uzņēmuma īpašnieku ieguldītajam papildus kapitālam un paaugstinātajām produkcijas cenām, ko ietekmējušas pozitīvās tirgus izmaiņas.

Saskaņā ar uzņēmuma operatīvajiem datiem jau 2010.gada 1.ceturksnī “Setra Group” ziņoja par ienākumu palielināšanos līdz 15 miljoniem Zviedrijas kronu (11 milj.LVL), kas ir par 200 miljoniem Zviedrijas kronu vairāk nekā 2009.gada 1.ceturksnī.

Uzņēmums 2009.gadu noslēdza ar ~ 432 milj. eiro lielu apgrozījumu.

Kopumā uzņēmumam Zviedrijā pieder 16 rūpnīcas, nodarbinot tajās aptuveni 1013 darbiniekus. Kā lielākie gatavās produkcijas (zāģmateriālu, ieskaitot ēvelēto zāģmateriālu) eksporta tirgi ir Eiropa, Ziemeļāfrika, Tuvie Austrumi un Japāna.

Kā vieni no potenciālajiem pircējiem tiek minēti Krievijas uzņēmumi, kas nesen veiksmīgi pārpirkuši divas plaši pazīstamas zāģētavas Vācijā.

 

Avots: www.timbercommunity.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *