Ķīnā turpina palielināties koksnes produktu tirdzniecības apjomi

Saskaņā ar Ķīnas Muitas biroja statistikas datiem, 2010.gada pirmajos četros mēnešos valstī tika ievesti 11 milj.m3 zāģbaļķu, kas ir par 24% vairāk nekā pērn analogajā laika periodā. Tai skaitā no Krievijas, kas ir galvenais koksnes importētājs Ķīnā, koksnes iepirkums samazinājās par 6%, sastādot 4,9 milj.m3. Savukārt par 75% tika kāpināts zāģbaļķu eksports no Jaunzēlandes (līdz 1,8 milj.m3).

Zāģēto koksnes produktu imports Ķīnā palielinājies par 67%, sastādot 4 milj.m3. Galvenie šo sortimentu iepirkuma tirgi ir Krievija (+31%), Kanāda (+110%), Taizeme (+102%) un ASV (+77%).

Pēdējo mēnešu laikā valstī ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc mēbelēm, kā rezultātā Ķīnā būtiski palielinājies arī koksnes plātņu imports. Saplākšņu, kokskaidu un kokšķiedru plātņu iepirkuma apjoms palielinājies, attiecīgi, par 37%, 17% un 6%.

Šā gada pirmajos četros mēnešos par 37% pieaudzis arī Ķīnas mēbeļu eksports, sasniedzot 2,772 miljonus ASV dolāru. Saplāksnis realizēts 2 milj.m3 apjomā (+46%), galvenokārt uz ASV (376,5 tūkst.m3; +14%), Apvienotajiem Arābu Emirātiem (+62%), Lielbritāniju (+50%), Japānu (+69%) un Koreju (+85%).

Tomēr, eiro kursam turpinot pazemināties, Ķīnas koksnes produktu eksports Eiro zonā kļūst arvien mazāk konkurētspējīgs. Maijā vidējais Ķīnas juaņas valūtas kurss attiecībā pret eiro bija par 18% zemāks.

Saskaņā ar tirgus analītiķu prognozēm, ekonomikas lejupslīde Eiro zonas valstīs un tālāks eiro valūtas kursa kritums varētu veicināt Ķīnas kokmateriālu ražotāju eksporta stratēģijas pārskatīšanu, meklējot jaunus, izdevīgākus produkcijas noieta tirgus, savukārt vietējā tirgū iespējams saasināsies konkurence.

Ja pirktspēja Eiropā turpinās samazināties, iepriekšminētās prognozes kļūs arvien reālākas.

 

Avots: www.globalwood.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *