Somijā no privāto mežu īpašniekiem jūnijā iepirkta koksne 4 milj.m3 apjomā

Jūnija mēnesī koksnes resursu ieguvei Somijas kokrūpnieki no privāto mežu īpašniekiem iepirkuši cirsmas 4 milj.m3 apjomā, kas ir uz pusi vairāk nekā maijā. Tādējādi kopumā 2010.gada I pusgadā no privāto mežu īpašniekiem iepirkti gandrīz 11 milj.m3, kas ir trīskārt vairāk nekā pērn I pusgada laikā, bet par 14% mazāk nekā vidēji iepriekšējos gados, tā kā gada sākumā koksnes tirdzniecība nebija tik intensīva.

Papīrmalkas iepirktais apjoms šā gada I pusgada laikā bija 6 milj.m3 (jūnijā  – 2,3 milj.m3), bet zāģbaļķu apjoms -4,5 milj.m3 (jūnijā  – 1,9 milj.m3).

Augošu koku cena Somijā turpināja paaugstināties arī jūnijā, kopš maija pieaugot par 5%. Rezultātā vidējā priedes zāģbaļķu sortimenta cena „pie celma” sasniedza 56 EUR/m3 (maijā – 53 EUR/m3), egles zāģbaļķu cena – 57 EUR/m3 (54 EUR/m3), bērza – 41 EUR/m3 (39 EUR/m3).

Vidējā priedes papīrmalkas sortimenta koksnes cena paaugstinājās no 15 līdz 16 EUR/m3, egles papīrmalkas cena – no 18 līdz 19 EUR/m3, savukārt bērza papīrmalkas cena jūnijā palika nemainīga – 15 EUR/m3.

Ievērojamu pieprasījuma palielināšanos pēc vietējiem resursiem (kā lietkoksnes, tā enerģētiskās koksnes) veicinājis lielāks koksnes produktu eksports un ražošanas jaudu atjaunošana. Savukārt intensīvākas kokmateriālu izmantošanas būvniecībā un augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanas veicināšanai kokrūpniecības nozarē galvenie pamatnosacījumi ir stabilāka koksnes resursu plūsma un konkurētspējīgas cenas.

 

Avots: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *