Lielbritānijas kompānija “BP” pārpērk biodegvielas ražošanas rūpnīcas ASV

Lielbritānijas naftas kompānija “BP” par 98 miljoniem ASV dolāru no kompānijas „Verenium Corporation” iegādājusies biodegvielas ražošanas tehnoloģijas, kā arī pašas rūpnīcas, kā rezultātā kļūst skaidri redzams britu kompānijas nodoms – kļūt par celulozes biodegvielas industrijas līderi ASV.

Darījums, kurš tika plānots vēl pirms kompānijai „BP” piederošās naftas platformas eksplozijas Meksikas līcī šā gada aprīlī un naftas noplūdes seku likvidēšanas radītajām izmaksām 3,5 miljardu ASV dolāru apmērā, tiks pabeigts līdz tekošā ceturkšņa beigām.

Šā gada aprīlī no kompānijas “BP” izskanēja solījums atjaunojamās enerģijas sektora attīstībai turpmāko 10 gadu laikā ieguldīt aptuveni 8 miljardus ASV dolāru. Jau 2009.gadā britu naftas kompānija šai sektorā ieguldījusi 1,3 miljardus ASV dolāru, kas ir 6% no kopējā „BP” investīciju apjoma.

Par jaunu biznesa stratēģiju „Biofore”, kas tostarp paredz arī paplašināšanos biodegvielu tehnoloģiju sfērā, 2010.gada sākumā oficiāli paziņoja arī Somijas meža nozares koncerns „UPM”.

 

Lasīt vairāk: www.bp.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *