Zāģmateriālu pārdošanas apjomi Spānijas tirgū samazinājušies par 50%

Spānijas tirgū jūnijā skujkoku zāģmateriālu piegādātājiem joprojām neizdevās kokmateriālu vairumtirgotājiem pārdot produkciju par augstāku cenu. Savukārt citos tirgos, piemēram, Ziemeļāfrikā, priedes zāģmateriālu cenas ir paaugstinātas par 10 EUR/m3.

Piegādātāji spiesti paaugstināt zāģmateriālu cenas pieaugošo apaļkoku iegādes izmaksu dēļ. Turklāt Zviedrijas uzņēmumi pieprasa kompensēt arī ar valūtas kursu saistītos zaudējumu.

Kopumā Spānijas tirgū piegādes līgumus šobrīd noslēgt esot grūti. Paredzams, ka augustā piegādes apjomi būs vēl mazāki, tā kā vairumam šis ir vasaras atvaļinājumu laiks.

Zviedrijā ražoto priedes zāģmateriālu cena Vidusjūras ostās jūnija mēnesī bija aptuveni 290 EUR/m3. Prognozēts, ka jūlijā un augustā cenas visumā paliks nemainīgas, taču septembrī un oktobrī tās noteikti pieaugs, līdz gada beigām kopumā paaugstinoties par aptuveni 10 EUR/m3.

Salīdzinot ar pirmskrīzes perioda pārdošanas apjomiem, šobrīd zāģmateriālu tirdzniecība Spānijas tirgū samazinājusies par aptuveni 50%. Situācija nedaudz uzlabojās šā gada 2.ceturksnī, jo kokmateriālu vairumtirgotājiem noliktavu krājumi samazinājušies līdz minimumam. Tomēr būtisks pieprasījuma kāpums tuvāko dažu mēnešu laikā Spānijā nav gaidāms, jo māju būvniecības apjomi ir mazi un konstrukciju zāģmateriālu noiets – zems.

Saskaņā ar tirgus spēlētāju sniegto informāciju, kopš šā gada sākuma Spānijā nedaudz palielinājies pieprasījums pēc Skandināvijā ražotajiem zāģmateriāliem, savukārt pieprasījums pēc Centrāleiropā ražotās produkcijas joprojām ir iepriekšējā gada līmenī.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.26/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *