Egļu kalšana susinātajās augsnēs konstatēta arī Sēlijas virsmežniecībā

Jūnija beigās jau tika ziņots, ka Rīgas rajona mežos novērota egļu kalšana 1000 hektāru platībā. Kaitējuma apjoms īpaši liels ir Pierīgā, Ķemeros un Olainē. Problēmas risināšanā iesaistījušās vairākas institūcijas, tostarp mežzinātnes institūts “Silava”, Augu aizsardzības dienests un Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pārstāvji.

Ar pašvaldības SIA “Rīgas meži” finansiālo atbalstu Valsts meža dienests veicis vairāku egļu audžu apsekošanu ar lidmašīnu no gaisa, kas ļāvis problēmu konstatēt arī citviet Latvijā.

Sēlijā cietusī platība varētu pārsniegt 1000 hektārus.

Nelielas izkaltušas egļu audzes novērotas arī Lubānas rajonā.

Kā norādījis Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Agnis Šmits, patlaban ir svarīgi izglītot mežsargus par bīstamās kaites konstatēšanu laikus, jo bieži vien egles sāk kalst no galotnes, kas, raugoties uz koku no apakšas neesot redzams. Cietušajās egļu audzēs koki dzeltē un cieš no skuju nobiršanas, kā rezultātā koki iet bojā.

Valsts meža dienesta mežsargi mēneša laikā pēc vienotas metodikas savās apgaitās visā Latvijas teritorijā novērtēs egļu audžu stāvokli susinātajos meža augšanas apstākļu tipos. Rezultāti par bojājumu izplatību un apjomiem sagaidāmi augusta otrajā pusē.

Par egļu mežu veselības problēmām informēta arī Zemkopības ministrija.

 

Avots: www.tvnet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *