Krievija gatava piekāpties jautājumā par apaļkoku eksporta tarifiem

Eiropas Komisijai (EK) iesniegts priekšlikums par iespēju ievērojami pazemināt Krievijas lapkoku apaļkoksnes eksporta tarifus.

Priekšlikums galvenokārt attiecas uz bērza koksni, kas rūpnieciskos nolūkos Krievijā netiek izmantota, bet plašu noietu radusi Somijas kokrūpniecībā.

Krievija izteikusi gatavību samazināt eksporta tarifus par vairākiem desmitiem procentu. Atzīmēts gan, ka uz skujkoku apaļkokiem, kas daļēji interesē arī Vācijas kokrūpniekus, priekšlikums neattiecas, tāpēc Eiropas Komisijā nav panākta vienošanās, kā attiekties pret šo iniciatīvu un šobrīd notiek pārrunas starp EK un Krieviju.

Atgādināts, ka neapstrādātas apaļkoksnes izvedmuitas tarifus Krievija ieviesa 2006.gadā. Šāda iniciatīva tika īstenota ar mērķi stimulēt koksnes tālākapstrādes attīstību Krievijā.

Kopš 2008.gada aprīļa noteiktā minimālā likme 10 eiro/m3 tika paaugstināta līdz 15 eiro/m3, savukārt kopš 2009.gada 1.janvāra šo minimālo likmi bija plānots paaugstināt līdz 50 eiro/m3,  taču lēmuma īstenošana tika atlikta līdz 2011.gadam.

 

Avots: www.tks.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *