Vācijā garumā audzēto brusu cenas turpinās paaugstināties arī 3.ceturksnī

Trešajam ceturksnim sākoties, Centrāleiropā turpina paaugstināties garumā  audzēto brusu ražošanas izmaksas, tādējādi liekot ražotājiem paaugstināt arī gala produktu cenas (jūlijā standarta izmēru garumā  audzēto brusu cena paaugstinājās par 14%). Tomēr izmaksas pieaug tik strauji, ka zināma līdzsvara panākšanai gala produktu  cenas nākamo 4 – 6 nedēļu laikā vajadzētu paaugstināt vēl par vismaz 20 EUR/m3.

Atsevišķi ražotāji jau laicīgi informējuši savus klientus par kārtējo cenu paaugstināšanu pēc tam, kad jūnijā cenas jau tika paaugstinātas (par aptuveni 10 EUR/m3). Ja jūnijā garumā audzēto brusu, ar izmēriem 60×100-240 mm,  cena bija aptuveni 280  – 285 EUR/m3, tad šobrīd šī sortimenta cena sasniegusi vismaz 300 EUR/m3.

Lai veiksmīgāk realizētu cenu paaugstināšanu, atsevišķi ražotāji pircējiem produkciju piedāvā ierobežotā apjomā un katru nākamo darījumu slēdz par augstāku cenu. Tādējādi tiek mēģināts kompensēt iepriekš radušos zaudējumus strauji pieaugušo izmaksu rezultātā.

Saliekamo koka paneļu māju un koka konstrukciju ražotāji gan pauduši neapmierinātību par tik strauji paaugstinātām izejmateriālu cenām, tomēr ražotāji jau 2.ceturksnī informēja klientus par gaidāmo cenu kāpumu vasaras periodā. Arī vairumtirgotāji ziņojuši, ka produkciju par jaunajām cenām esot grūtāk realizēt.

Lai arī jauno māju būvniecības aktivitāte ir salīdzinoši zema, brusu ražotāji Centrāleropā informējuši, ka produkcijas noiets esot pietiekami labs un pieprasījuma kritums nav gaidāms arī turpmāk.

Tā kā arī izejmateriālu pieejamība esot palielinājusies, atsevišķi ražotāji sākuši strādāt trīs maiņās, kas ļauj secināt arī par pašreizējo situāciju Eiropas zāģmateriālu ražošanas industrijā.

Dažas kokzāģētavas jau informējušas pircējus par produkcijas piedāvājuma samazināšanos jūlijā, kas saistīts ar zāģbaļķu deficītu. Šādai tendencei turpinoties, sekas ļoti strauji sāks izjust arī garumā audzēto brusu ražotāji, kam nāksies rēķināties ar izejmateriālu cenu paaugstināšanos par aptuveni 8 EUR/m3 (šobrīd žāvētu planku, biezumā 6 – 8 cm, cena ir aptuveni 200 – 205 EUR/m3).

 

Vairāk: www.latforin.info

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *