Vērojamas pirmās pazīmes, ka Eiropas kokmateriālu tirgus atgūstas

Eiropas kokmateriālu tirdzniecības asociācijas FEBO kopsapulcē, kas notika šā gada 29.-30.jūnijā Helsinkos, dalībvalstis prezentēja ziņojumus, kuros akcentēja galveno domu, ka šobrīd ir vērojamas atjaunošanās pazīmes Eiropas kokmateriālu tirgū. Gandrīz visās valstīs (Beļģijā, Francijā, Somijā, Dānijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Austrijā, Šveicē, Itālijā un Luksemburgā) kokmateriālu pārdošanas apjomi palielinājušies pirmajā pusgadā. Šie dati norāda par vispārēju ekonomikas un uzņēmējdarbības vides atveseļošanos Eiropā. Šajā laika periodā ir konsolidēti valstu un uzņēmumu budžeti, palielinājusies valsts un privāto investoru aktivitāte. Ļoti nozīmīgi, ka ir vērojama būtiska patērētāju pirktspējas atjaunošanās.

Galvenās tendences no valstu ziņojumiem:

1.       Stabilizējās renovācijas tirgus – vērojamas pozitīvas pazīmes tieši būvniecības nozarē, jo, piemēram, daudzās valstīs (Francijā, Beļģijā, Luksemburgā, Vācijā un Austrijā) renovācijas tirgus kalpo kā stabilizējošs faktors ekonomikas attīstībai.

2.       Vērojams pārdošanas apjomu pieaugums, taču, galvenokārt uz cena kāpuma rēķina. Dažās koksnes sortimentu grupās palielinājies nodrošinājums ar pasūtījumiem uz ilgāku laika periodu, kas kalpo kā būtisks faktors ekonomikas atveseļošanai.

Šās tikšanās laikā tika runāts par to, ka arvien biežāk klienti sastopas ar maldinošu un neprecīzu informāciju uz koksnes produktiem. Tāpēc FEBO ieteikums dalībvalstīm un to uzņēmumiem norādīt uz koksnes produktiem, koka izstrādājumiem un virsmām precīzus, skaidrus nosaukumus un atbilstošos identifikācijas zīmes. FEBO aicina arī citām Eiropas koksnes ražotāju un importētāju asociācijām ievērot šo ieteikumu.

 

Avots: www.bauernzeitung.at

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *