Kokvedēju pārvadājumu efektivitātes palielināšana, saglabājot ceļu infrastruktūru

AS „Latvijas valsts meži” 2009.gadā uzsāka projektu „Apaļo kokmateriālu kravas transportlīdzekļu sastāvu ietekmes uz ceļu infrastruktūru izvērtēšana”.

Projekta mērķis ir palielināt pārvadājumu efektivitāti, saglabājot ceļu infrastruktūru.

Izpētes projekta ietvaros viens kokvedējs tika aprīkots ar Tireboss gaisa spiediena kontroles sistēmu (CTI – Central Tire Inflation), kas nodrošina spiediena maiņu riepās atbilstoši konkrētā ceļa stāvoklim un kravas komplektācijai.

Paralēli projektā bija paredzēts veikt esošās situācijas analīzi Latvijā un ārvalstīs. Izvērtēt ārzemju pieredzes pārņemšanas un ieviešanas iespējas Latvijā un analizēt esošā ceļu infrastruktūras stāvokļa ietekmi uz LVM kokmateriālu transportēšanas izmaksām, veikt visu kategoriju ceļu, kā arī tiltu nestspējas izpēti, aptverot dažādus scenārijus un sezonas un veikt lauka mērījumus par apaļo kokmateriālu kravas transportlīdzekļu ietekmi uz visu kategoriju ceļiem dažādos apstākļos.

Kopš šā gada sākuma veikta virkne praktisko mērījumu, novērtējot gan parastu, gan uzlabotu kokvedēju (aprīkotu ar Tireboss gaisa spiediena kontroles sistēmu) ietekmi uz dažāda seguma un kvalitātes ceļiem mainīgos laikapstākļos.

Lai gan galējie pētījuma rezultāti tiks publicēti 2011.gada sākumā, pirmie secinājumi jau izdarīti – lai samazinātu ietekmi uz ceļu segumu, šobrīd ir divi risinājumi – vai nu izmantot četru asu piekabes līdzīgi kā Skandināvijas valstīs, vai daļu no kokvedēju autobāzes Latvijā aprīkot ar CTI.

Pagaidām vienīgais ar Tireboss CTI aprīkotais kokvedējs pieder SIA „Krauzers”, kas LVM apaļkoksnes pārvadājumos pētniecības nolūkā tiek izmantots kopš 2009.gada augusta.

Tireboss izmantošanas laikā atklājies, ka CTI ievērojami uzlabo kokvedēja tehnisko sniegumu – aptuveni 90% gadījumu kokvedējs spēja piekļūt krautuvēm, kurām ceļa stāvokļa dēļ citi kokvedēji piebraukt nevarēja. Turklāt, izmantojot gaisa spiediena kontroles sistēmu, degvielas patēriņu iespējams samazināt par 3,4%.

Šāda inovāciju ieviešana LVM ir svarīga, lai Latvijas koksnes pārstrādes uzņēmumiem nodrošinātu stabilu un prognozējamu apaļo kokmateriālu plūsmu arī salīdzinoši nelabvēlīgos laikapstākļos.

 

Avots: „Baltijas Koks” (Nr.8/2010)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *