Atbalsts no atjaunojamiem energoresursiem koģenerācijā saražotai enerģijai

2010.gada 7.septembrī Ministru kabinets apstiprināja Ekonomikas ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos Nr.221 (“Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā”), kas regulē elektroenerģijas ražošanu koģenerācijā un tās cenu noteikšanu.

Grozījumos iestrādātie nosacījumi paredz no šā gada 1.novembra valsts atbalsta sniegšanu saglabāt tikai elektroenerģijas ražošanai koģenerācijā, kur enerģijas ražošanai netiek izmantoti fosilie energoresursi. Tādejādi tiks veicināta no atjaunojamiem energoresursiem saražotās elektroenerģijas konkurētspēja.

Saskaņā ar noteikumu grozījumiem, pretendēt uz kvalificēšanos elektroenerģijas pārdošanai obligātā iepirkuma ietvaros no šā gada 1.novembra varēs komersants, kura īpašumā vai lietojumā jau ir elektrostacija, kas ražo elektroenerģiju koģenerācijā un izmanto atjaunojamos energoresursus, kā arī tas komersants, kurš tikai plāno uzbūvēt šādu elektrostaciju vai arī plāno palielināt esošas elektrostacijas jaudu. Šo noteikumu ietvaros valsts atbalstam varēs kvalificēties tās koģenerācijas elektrostacijas, kurās enerģijas ražošanai tiek izmantoti vismaz 90% atjaunojamo energoresursu.

Vienlaikus, visi komersanti, kas līdz 2010.gada 1.novembrim ir ieguvuši tiesības pārdot publiskajam tirgotājam šādā veidā saražotu elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vai saņemt maksu par koģenerācijas elektrostacijā uzstādīto jaudu, saglabā iegūtās tiesības.

Noteikumu grozījumu ieviešana veicinās investīciju piesaisti efektīvām koģenerācijas stacijām, kas enerģijas ražošanai izmanto atjaunojamos energoresursus, kā arī sekmēs Eiropas Komisijas noteiktā mērķa sasniegšanu, līdz 2020.gadam no atjaunojamiem energoresursiem saražotas enerģijas īpatsvaram kopējā enerģijas galapatēriņā sasniedzot 40%.

 

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

www.likumi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *