Ārvalstu klienti par labo mežsaimniecības praksi Latvijā pārliecinās klātienē

Neskatoties uz to, ka AS „Latvijas valsts meži” (LVM) zaudējusi FSC sertifikātu, pēc iepazīšanās ar Latvijas mežsaimniecības kvalitāti klātienē, vairāki ārvalstu pircēji atzinuši, ka sadarbības turpināšanai par koksnes izstrādājumu iepirkšanu tas nav šķērslis.

Zāģētās produkcijas iepircēja “Impex” grupas īpašnieks Rūdolfs Brikenšteins skaidrojis, ka uzaicinātajiem klientiem no Japānas, Kanādas un Lielbritānijas kopumā esot radies ļoti pozitīvs iespaids LVM meža apsaimniekošanu.

Viens no zāģētās produkcijas iepircējiem, Kanādas uzņēmējs, atzina, ka ir patīkami pārsteigts par redzēto Latvijā, tāpēc arī turpmāk, visticamāk, tiks saglabāta līdzšinējā zāģētās produkcijas iepirkšanas struktūra  – 20% tiks iepirkti no ražotājiem Latvijā, savukārt pārējie 80% – Zviedrijā.

Līdzīga tikšanās septembra sākumā ar LVM pārstāvjiem bija arī AS „Latvijas Finieris” klientiem no dažādām Eiropas valstīm. Tāpēc vairāki uzņēmēji atzinuši, ka ar šādām vizītēm ārzemniekus var pārliecināt turpināt sadarbību ar Latvijas kokrūpniekiem, kaut arī patlaban tiem nav iespēju marķēt savus izstrādājumus ar FSC logo.

 

Lasīt vairāk:Dienas bizness

Žurnāls „Baltijas Koks” (Nr.10/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *