Krievijas apaļkoku izvedmuitas tarifu likme tiks pazemināta no 25% līdz 15%

Nupat Briselē notikušajās pārrunās par Krievijas iestāšanos Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) tika atrisināts arī jautājums par koksnes izvedmuitas tarifiem.

Kā norādījis Somijas Kokrūpniecības federācijas (FFIF) prezidents Timo Jaatinens, līdz šim paaugstinātie koksnes izvedmuitas tarifi bijis nozīmīgs šķērslis Somijas un Krievijas sadarbībā, tāpēc to pazemināšana Somijas kokrūpniekiem ir iepriecinošs ziņa.

Saskaņā ar šobrīd pieejamo informāciju, lapkoku apaļkoksnes izvedmuitas tarifs tiks samazināts līdz ceturtdaļai no patreizējās likmes jeb par 75%, savukārt skujkoku apaļkoksnes izvedmuitas tarifs tiks samazināts par 50%.

Kā zināms, kopš 2009.gada 1.janvāra no Krievijas izvedamo apaļkoku tarifs tika paaugstināts līdz 25% no muitas vērtības, ko Krievijas Federācijas valdība, sākot ar 2010.gadu, plānoja paaugstināt vēl vairāk – no 15 EUR/m3 līdz 50 EUR/m3, kas būtu 80% no muitas vērtības, taču krīzes radīto sarežģījumu dēļ šis lēmums uz gadu tika atlikts.

Līdz koksnes izvedmuitas tarifu ieviešanai 2005.gadā no Krievijas tika eksportēti aptuveni 50 milj.m3 koksnes. Turpretī 2010.gada pirmajos 10 mēnešos tie bija vairs tikai 17,8 milj.m3 (tostarp 14,2 milj.m3 – skujkoku), kas ir kritums par 64,4%. Tāpēc koksnes izvedmuitas tarifu samazināšana būs izdevīga arī Krievijas mežizstrādātājiem, kas varēs realizēt apaļkoksni par tirgus cenām.

Tāpat minēto tarifu samazināšana būs izdevīga arī Somijas, Zviedrijas un Baltijas valstu kokrūpniekiem.

Saskaņā ar Somijas Kokrūpniecības federācijas statistikas datiem, 2009.gadā Somijā kopumā tika pārstrādāti 52 milj.m3 koksnes, tostarp no Krievijas importētā koksne (bez mizas) – 5,3 milj.m3 apjomā, kas salīdzinājumā ar 2005.gadā importēto apjomu (14,8 milj.m3) ir kritums par 64,2%.

2010.gada pirmajos astoņos mēnešos Krievijas apaļkoku eksports uz Somiju bija 4,6 milj.m3.

 

Avots: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *