Vācijas tirgū turpina pazemināties skujkoku zāģmateriālu cenas

Pēdējo divu nedēļu laikā Vācijas skujkoku zāģmateriālu tirgū bija vērojama tālāka tirdzniecības apjomu samazināšanās.

Sezonālā faktora ietekmē zāģmateriālu pārdošanas apjomi sarukuši vēl vairāk, īpaši būvniecības sektorā un kokrūpniecības uzņēmumiem, kas ražo augstas pievienotās vērtības produkciju. Turpretī koksnes taras ražošanas sektorā zāģmateriālu noiets raksturots kā apmierinošs.

Atzīmēts, ka novembra pirmajās nedēļās krasi samazinājies veikto pasūtījumu apjoms tieši vietējā tirgū. Arī nozīmīgākajos noieta tirgos Eiropā pieprasījums būtiski samazinājies, tāpēc zāģmateriālu ražotāji sākuši apsvērt iespēju samazināt ražošanas jaudas. Tādējādi tiktu pārtraukta arī skujkoku zāģmateriālu cenu pazemināšanās tendence, kas tirgū bija vērojama jau kopš septembra beigām.

Vācijas tirgū zāģmateriālu cenas pēdējo deviņu nedēļu laikā kopumā pazeminājušās par vidēji 6%, kas ražotājiem radījis bažas jo īpaši tāpēc, ka zāģbaļķu iepirkuma cenas tai pašā laikā saglabājās nemainīgi augstas un atsevišķos gadījumos pat nedaudz atkal paaugstinājās.

Piemēram, jumta konstrukciju zāģmateriālu vidējā cena kopš novembra sākuma Vācijā pazeminājusies par 3 EUR/m3 līdz 209 EUR/m3; arī koka latu (23 x 47 mm) vidējā cena pazeminājusies par 3 EUR/m3 un šobrīd ir ~184 EUR/m3. Ēvelēto dēļu (23 mm/ I-III) cena kopš novembra sākuma pazeminājusies par 5 EUR/m3 līdz 220 EUR/m3, savukārt garumā saaudzēto celtniecības brusu (< 200 mm) cena pazeminājusies par 6 EUR/m3 un šobrīd ir vidēji 188 EUR/m3.   Avots: „EUWID" (No.47) Vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *