Krievijā turpina pieaugt kurināmo koksnes granulu ražošanas apjomi

Saskaņā ar Krievijas Federācijas valsts statistikas komitejas datiem par kurināmo koksnes granulu ražošanu Krievijā šā gada oktobrī, gada laikā ražošanas pieauguma tempa indekss ir 117,9%. Pēc šī avota datiem, vidēji šogad Krievijā mēnesī tika saražoti nedaudz vairāk kā 30 tūkst. tonnu granulu, kas ir par 5 tūkst. tonnu vairāk nekā gadu iepriekš.

2009.gadā kopumā Krievijā tika saražoti 960 tūkst. tonnu koksnes granulu, kas ir par 43% vairāk nekā 2008.gadā.

Vietējā tirgus patēriņa īpatsvars kopš 2008.gada trīskāršojies, sastādot vismaz 30% (aptuveni 260 tūkst. tonnu). Pārējais apjoms – 700 tūkst. tonnu – tika eksportēts, galvenokārt uz Eiropas valstīm (šā gada I pusgadā uz Eiropu granulas eksportētas  41 miljonu ASV dolāru vērtībā).

Krievijas mežrūpniecībā uz šodienu tālākai pārstrādei tiek izmantoti tikai 25% no kokapstrādes atlikumiem, savukārt mežizstrādes atliekas, zemās rentabilitātes dēļ, no meža netiek izvestas.

Ņemot vērā lielo biomasas potenciālu (Krievijas teritorijā ir vairāk nekā 700 miljonu hektāru meža), attīstot bioenerģētikas sektoru, Krievija varētu kļūt par vienu no vadošajiem biokurināmās produkcijas eksportētājiem pasaules tirgū. Par stimulējošu faktoru bioenerģētikas sektora attīstībai Sibīrijas un Tālo Austrumu reģionos tuvāko gadu laikā, sagaidāms, kļūs koksnes granulu un brikešu importa kāpums Ķīnā.

2009.gadā Krievijā darbojās ap 150 koksnes granulu ražošanas rūpnīcas. Lielākie biokurināmā ražotāji patlaban ir „Enisey“, „Lesozavod 25” un virkne citu kokapstrādes uzņēmumu, kur ražošanas jaudas sasniedz 75 – 80 tūkst. tonnu koksnes granulu gadā. Savukārt šogad uzsāktajos projektos plānotās jaudas ir līdz 300 tūkst. tonnu koksnes granulu gadā (Krievijas kompānijas „Viborgskaja Cellulosa” jaunajā rūpnīcā – 1 miljons tonnu gadā).

 

Avoti: www.bio-energy.com

www.rg.ru

www.wood-pellets.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *