“Metsaliitto” arī 2011.gadā plāno īslaicīgi pārtraukt ražošanu Somijas kokzāģētavās

Somijas mežrūpniecības kompānijas “Metsaliitto” vadība ziņojusi, ka arī 2011.gadā (no 1.janvāra līdz 31.septembrim) vairāku nedēļu garumā tiks realizēti īslaicīgi darbības pārtraukumi visās kompānijai piederošajās Somijas kokzāģētavās.

Decembrī kompānijas vadība veiks pārrunas ar darbiniekiem, lai tiktu panākts zināms kompromiss, kas saistās ar zāģmateriālu ražošanas pārtraukšanu uz vairākām nedēļām. Plānotie darbības pārtraukumi sešās kokzāģētavās kopumā skars aptuveni 450 nodarbinātos.

Šāds lēmums pieņemts finansiālu apsvērumu dēļ, respektīvi, lielākajās zāģmateriālu ražotājvalstīs šogad strauji kāpinot ražošanas apjomus tirgū ir radusies pārprodukcija, kas nepietiekama pieprasījuma tirgus apstākļos ražotājam rada zaudējumus.

 

“Metsaliitto” struktūrvienībā Wood Products Industry pārdošanas apjomi 2010.gada 3.ceturksnī sastādīja 231 miljonus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kopumā 2010.gada pirmajos deviņos mēnešos kompānijas uzņēmumos saražotie koksnes izstrādājumi realizēti 678 miljonu eiro vērtībā (+11%).

 

Avots: www.newsclient.omxgroup.com

Lasīt vairāk: www.metsaliitto.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *