Šķeldu izmantošana šā gada apkures sezonā ir krietni izdevīgāka

Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) apkopotā informācija par siltumtarifiem Latvijas pilsētās liecina, ka šā gada apkures sezonā, pretēji 2009.gada tendencēm, vislētākā apkure (30.58 – 33.38 Ls/MWh) ir sešās Latvijas pilsētās, kas izmanto šķeldu – Mālpilī, Ludzā, Talsos, Rūjienā, Valkā un Pļaviņās. Savukārt augstākie siltumtarifi (46.61 – 49.06 Ls/MWh) konstatēti četrās pilsētās – Grobiņā, Jūrmalā, Rēzeknē un Liepājā, kur siltumapkurē tiek izmantota dabasgāze.

Situācija liecina, ka no šķeldas saražotam siltumam vienas megavatstundas cena ir jūtami zemāka nekā saražojot siltumu no dabasgāzes. Tomēr jāņem vērā, ka Mālpilī un Ludzā, kur centralizētās apkures tarifi jau gadiem ir vieni no zemākajiem Latvijā, šķeldas katlu mājas tika uzbūvētas pirms „celtniecības buma laika”, respektīvi, par salīdzinoši zemām būvniecības izmaksām.

LSUA valdes loceklis Andris Akermanis prognozē, ka tuvāko divu gadu laikā Latvijā šķeldu patēriņš pieaugs pat 100 – 150% apmērā. Līdz ar patēriņa palielināšanos, attiecīgi sagaidāms arī straujš šķeldu cenu kāpums, tomēr dabasgāzes cenu līmeni tās nepārsniegs. Turklāt, dabasgāze apkures tarifā ieņem vismaz 70 – 80%, savukārt šķeldas – tikai 40 – 60%, kas vēlreiz apliecina šķeldu izmantošanas izdevīgumu apkurē.

 

 

Lasīt vairāk:Dienas bizness” (Nr.176/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *