Vācu zinātnieki izstrādājuši bioloģiski drošu izolācijas materiāla izgatavošanas tehnoloģiju

Koka un papīra pārstrādes institūta, Drēzdenes Tehniskās Universitātes zinātnieki izstrādājuši bioloģiski droša un tehniski ideāli plakana izolācijas materiāla izgatavošanas tehnoloģiju.

Kā galvenā izejviela tiek izmantotas kokrūpniecības procesos radušās koksnes atliekas un augu šķiedras (kviešu un rapšu salmi, linu pārstrādes atliekas). Izolācijas materiāla piemērotībai papildus tika izpētīti eksotiskie augi, tādi kā rīsu sēnalas, cukurniedres un juka (Agavaceae). Praktiski gan šo materiālu alternatīva izmantošana nav iespējama, izņemot kokapstrādes atliekas.

Lai iegūtu augu šķiedru plāksni, augu šķiedras ir nepieciešams sajaukt ar saistvielu. Problēmu rada līme, ko izmanto rūpnieciskā ražošanā, plātņu materiālu izgatavošanā, jo tā satur formaldehīdu, kas ir kaitīga viela.

Drēzdenes zinātnieki nonāca pie sekojoša risinājuma: kartupeļu cietei, izšķīdinātai ūdenī, tika pievienota šķiedru masa un tas viss tika sajaukts un sapresēts pie temperatūras 180°C. Iegūtā materiāla īpašības: siltumvadītspēja, elastības spēks un ūdens tvaika difūzija, kas atbilst citiem līdz šim tirgū piedāvātajiem izolācijas materiāliem.

 

Avots: www.promwood.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *