Atlīdzību izmaksa par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem, iespējams, atlikta uz 2 gadiem

Šādu lēmumu paredz š.g. 25.novembrī Ministru kabineta (MK) sēdē izskatītais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos””.

Grozījums likuma Pārejas noteikumos izdarīts, paredzot, ka 2011. un 2012.gadā atlīdzība par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem netiek aprēķināta un izmaksāta finanšu  resursu trūkuma dēļ.

Saskaņā ar likumu „Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” līdz 2009.gada 31.decembrim kompensācijās tika izmaksāti 3 900 200 latu, bet 2010. gadā – 1 352 788 latu.

Zemes īpašniekiem, kuriem vēl nav aprēķināta atlīdzība par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem, netiek ierobežotas tiesības uz kompensāciju, tā kā likuma 4.panta 1.punktā ietvertais tiesiskais regulējums par personu subjektīvajām tiesībām prasīt no valsts kompensāciju paliek nemainīgs.

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *