Latvijas tirgū pozīcijas plāno nostiprināt Īrijas logu un durvju ražotājs

Viens no vadošajiem logu un durvju ražotājiem Īrijā „Walsh Windows” šā gada novembrī nosūtījis savu pirmo lielo eksporta kravu ar augstas klases energoefektīviem logiem un durvīm.

Logi un durvis izgatavotas Limerikā un nosūtītas Latvijas privātuzņēmumam Daugavpilī, kurš tās uzstādīs pilsētas mājās. Piegādātajā partijā ir 21 durvju un 98 energoefektīvo logu vienības.

Uzņēmuma vadītājs Džons Volšs (John Walsh) ar gandarījumu atzīmējis, ka šī ir pirmā reize, kad kāds Īrijas vai Apvienotās Karalistes uzņēmums eksportē logus uz Austrumeiropu.

Īrijas uzņēmējs Latvijā saskata labas biznesa perspektīvas, tāpēc cer, ka šis ir tikai pirmais no daudzajiem pasūtījumiem.

Latvijas Logu un Durvju Ražotāju Asociācijas izpilddirektors Ivars Brants skaidrojis, ka līdz šim vietējiem ražotājiem nav nācies saskarties ar konkurentiem no Rietumeiropas. Latvijas uzņēmumi patlaban kontrolē 60 – 70% no iekšējā tirgus, tomēr arvien aktīvāk savu produkciju uz Latviju sāk eksportēt Polijas logu ražotāji, kas bieži vien nelegālā ceļā ievesti, ir par 30% lētāki nekā vietējais ražojums.

 

„Walsh Windowslogu un durvju ražošanas sektorā darbojas jau 40 gadus. Uzņēmuma trīs rūpnīcās nodarbināti 150 darbinieki. Viens no lielākajiem kompānijas pasūtījumiem bijis daudzu miljonu eiro vērtā Thomond Park labiekārtošanas projekta ietvaros.

 

Avots: www.baltic-ireland.ie

www.walshwindows.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *