SIA „Biko-Lat” saražoto kokskaidu granulu realizāciju plāno koncentrēt vietējā tirgū

SIA „Biko-Lat” rūpnīcā Valmierā tiek ražoti zāģmateriāli (80% no apgrozījuma), koka logi un durvis, kas agrāk pamatā tika eksportēti uz Islandi, bet tagad – uz Lielbritāniju. Savukārt uzņēmuma Cēsu rūpnīcā top sētas, dārza mēbeles un granulas, kas no apgrozījuma veido 2% jeb 500 000 latu gadā, bet peļņas ziņā – 6 – 7%.

Uzņēmums granulas pieteicis arī konkursa „Eksporta un inovāciju balva” kategorijā Importa aizstājējprodukts.

Granulu tirdzniecības veicināšanas pasākumus uzņēmums neveic, jo neesot tādas vajadzības – Valmieras ražotne spēj nodrošināt izejmateriālus, lai saražotu 500 tonnas granulu mēnesī. Patlaban 34% no saražotās produkcijas tiek eksportētas. Otra galvenā klientu grupa ir pašvaldības, bet procentuāli vismazākā daļa ir individuālie pircēji, ko arī plānots palielināt uz eksporta samazināšanas rēķina.

Uzņēmums tirgo gan fasētās, gan beramās granulas. Turklāt nesen, pārkārtojot ražošanu, panākta arī augstāka granulu kvalitāte pie zemākas pašizmaksas  – ja līdz šim uz ražotni atvestās skaidas krājās milzu kaudzēs, kas pēc tam tika žāvētas un granulētas, tad tagad atvestās skaidas tiek pārstrādātas granulās uzreiz.

2009.gadā SIA „Biko-Lat” apgrozījums bija 15,3 miljoni latu.

 

Avots: „Dienas bizness” (Nr.177/2010)

http://www.byko.lv/lv/produkcija/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *