Igaunijā apaļo kokmateriālu cenas 2011.gadā varētu paaugstināties par 16%

Igaunijas Valsts mežu apsaimniekošanas centra (RMK) budžeta ienākumi 2011.gadā varētu pārsniegt 130 miljonus eiro, kas būs par ~20% vairāk nekā šogad, savukārt peļņa varētu sasniegt 27 miljonus eiro.

Atzīmēts, ka valsts mežos optimālais koku ciršanas apjoms jau ir sasniegts, tāpēc ienākumu palielināšanās tiek plānota uz apaļo kokmateriālu cenu rēķina, kas nākamgad, sagaidāms, paaugstināsies par ~16%. Turklāt pakāpeniska cenu paaugstināšanās tiek prognozēta arī zemākas kvalitātes koksnes sortimentiem.

2010.gada pirmajos trīs ceturkšņos RMK guva ienākumus (galvenokārt no apaļo kokmateriālu realizācijas) ~83 miljonu eiro apmērā, kas ir par 46% vairāk nekā iepriekšējā gada analogajā laika periodā. Savukārt peļņas apjoms palielinājies sešas reizes, sastādot ~19 miljonus eiro.

Saskaņā ar RMK statistikas datiem, oktobrī Igaunijā skujkoku zāģbaļķu cenas kopš septembra paaugstinājās minimāli (līdz 54 – 58 eiro/m3), savukārt bērza un apses zāģbaļķu cenas paaugstinājās par 4 – 6% (līdz attiecīgi 48 – 31 eiro/m3).

Visvairāk mēneša laikā paaugstinājās vidējā bērza finierkluču cena – par 18 eiro/m3 jeb 17%, sasniedzot 123 eiro/m3. Papīrmalkas un malkas cenas oktobrī saglabājās salīdzinoši stabilas.

 

Avots: www.rmk.ee

Vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *