Tiks izvērtēta jaunas celulozes un papīra ražotnes būvniecības iespēja Latvijā

Trešajā Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdē, kas notika otrdien, 14.decembrī, tika izskatīta arī iespējamā celulozes un papīra rūpnīcas būvniecības projekta ideja un tās ekonomiskais pamatojums šā brīža koksnes izejmateriālu tirgus apstākļos.

Padome izskatīja celulozes un papīra rūpnīcas būvniecības projektu, kur tika nolemts uzdot LIAA un Zemkopības ministrijai veikt informācijas analīzi par resursu pieejamību, kā arī apkopot nozares ekspertu viedokļus un sagatavot priekšlikumu par priekšizpētes veikšanu.

LIAA un ZM pieejamā informācija liecina, ka nepieciešams detalizēti izanalizēt celulozes un papīra rūpniecības projekta iespējamību, lai iegūtu iespējami augstāku vērtību no viena koksnes kubikmetra, jo patlaban papīrmalku aptuveni 1 milj.m3 apjomā OSB plātņu ražošanā patērē SIA „Bolderāja Ltd.“.

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos tika eksportēti 3,2 milj.m3 apaļkoksnes, kas pārsvarā ir papīrmalka (~2,6 milj.m3), tāpēc arī atjaunojusies ideja par vismaz daļēju šo resursu pārstrādi Latvijā.

2010.gadā dibinātā SIA „Nord Papyrus” konsultants A.Treimanis norādījis, ja tiks pieņemts lēmums celulozi iegūt ķīmiskā ceļā, tās jaudai jābūt pietiekami lielai – tādai, kādu plānoja AS „Baltic Pulp” (~600 000 tonnu).

Par ne mazāk nozīmīgu aspektu šāda projekta izvērtēšanā atzīts arī Latvijas potenciāls un nākotnes prognozes citu augstas pievienotās vērtības pārstrādes produktu ražošanā no meža resursiem.

 

Avots: „Dienas bizness”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *