Uzņēmuma „Vārnu galdniecība” panākumu formula ir individuāla pieeja un kvalitāte

Krīzes rezultātā samazinoties produkcijas noietam vietējā tirgū, arī Dobelē esošā galdniecības uzņēmuma SIA „Vārnu galdniecība” īpašnieki sākuši apsvērt iespējas savu produkciju piedāvāt Somijā vai Zviedrijā.

SIA „Vārnu galdniecība”, kas nodarbojas ar koka karkasa konstrukciju un visa veida mēbeļu ražošanu pēc individuāliem pasūtījumiem, apgrozījums pērn samazinājies līdzīgi kā nozarē kopumā – par 30 – 40%, tāpēc uzņēmuma īpašnieki caur nupat gūto pieredzi Zviedrijā un Somijā, plāno sākt veidot kontaktus ārpus Latvijas, lai nākotnē, iespējams, varētu domāt arī par savas produkcijas eksportu.

To, kā galdniecībai izdevies pastāvēt tik ilgus gadus, uzņēmuma īpašnieks Aldis Vārna skaidro ar it kā vienkāršiem iemesliem – striktu turēšanos pie noteiktajiem pasūtījuma izpildes termiņiem un kvalitāti. Nelielā uzņēmuma priekšrocība ir arī spēja būt klāt visos posmos – sākot no pārrunām ar klientiem un uzmērīšanu, līdz gatavās produkcijas piegādei, uzstādīšanai un montāžai, kas pašiem ļauj sekot līdzi kvalitātei.

Uzņēmumā saimnieko brāļi Egils un Aldis Vārnas. Sākotnēji abi kā pašnodarbinātie galdniecības darbus veikuši katrs atsevišķi, vēlāk jau pārgājuši individuālā komersanta statusā. Taču 2007.gadā, lai būtu iespēja īstenot projektus ar ES atbalstu, tika nodibināta SIA.

“Vārnu galdniecību” piekritusi kreditēt SEB banka, bet no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atmaksāti 40% projekta īstenošanai iztērētās summas.

Uzņēmumā tika pasūtītas iekārtas no Austrijas. Iegādāti formātzāģi, ar ko izzāģēt visu mēbelēm nepieciešamo, detaļu aplīmēšanas iekārta, frēzēšanas mašīna, kā arī krāsošanas un lakošanas kamera, kas aprīkota ar mūsdienīgiem filtriem, neļaujot no mašīnas izplūst kaitīgajiem krāsas un lakas tvaikiem.

 

Avots:Latvijas Avīze

Vairāk: http://www.varnugaldnieciba.lv/?pg=1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *