Kopš novembra Eiropā būtiski samazinājies tropu koksnes zāģmateriālu noiets

Kopš novembra vidus Vācijā, kā arī daudzās citās Eiropas valstīs kokmateriālu vairumtirgotāji ziņojuši par būtisku pieprasījuma kritumu pēc Āfrikā ražotiem zāģmateriāliem. Šāda tirgus tendence īpaši izteikta Vācijā, kur pieprasījuma samazināšanās sākās jau septembrī un šobrīd pirkumi tiek veikti tikai ļoti mazos apjomos. Turpretim zāģmateriālu pārdošanas apjomi tālākapstrādes uzņēmumiem (logu, durvju, parketa ražotājiem) turpina pieaugt.

Valsts finanšu krīzes dēļ tropu koksnes zāģmateriālu noiets samazinājies arī Īrijā, jo potenciālie klienti jaunus pasūtījumus vairs neveic un atsevišķos gadījumos pat atsauc piegādes.

Kopš rudens sezonas sākuma Āfrikā ražoto tropu koksnes zāģmateriālu noiets ievērojami samazinājies arī Āzijas reģiona tirgū un Turcijā. Tomēr kopumā ārpus Eiropas robežām šīs koksnes zāģmateriālu tirdzniecība pagaidām tiek raksturota kā relatīvi apmierinoša.

Cenu pieaugums, kas bija vērojams pēdējo pāris mēnešu laikā, ir beidzies un patlaban tropu koksnes zāģmateriālu cenas ir salīdzinoši stabilas (atkarībā no koku sugas – robežās 310 – 700 EUR/m3).

Turpretim apaļkoksnes tirgū vērojama pretēja tendence, tā kā piegādes izpildes no Rietumāfrikas jau kopš rudens sākuma būtiski ietekmējusi ieilgusī lietus sezona. Kā ziņojusi starptautiskā kravu pārvadājumu kompānija “Rhenus Midgard GmbH & Co. KG“, Nordenham ostā, kas ir nozīmīgākā Āfrikas tropu koksnes piegādes osta Vācijā, novembrī (tāpat kā iepriekšējos četros mēnešos) tika saņemta tikai viena krava aptuveni 1 500 kubikmetru apjomā, tāpēc patlaban šai ostā koksnes krājumi ir praktiski izsmelti.

Tropu koksnes zāģbaļķu cenas atkarībā no koku sugas variē diapazonā 250 – 500 EUR/m3.

 

Avots: „EUWID”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *