Ukrainā turpina palielināties kurināmo koksnes granulu un brikešu eksports

Kopš šā gada septembra vidus Ukrainā ievērojami palielinājies cieto koksnes kurināmo produktu eksports. Pārdošanas apjomu kāpums  šai laika periodā tika reģistrēts arī gadu iepriekš, tomēr šogad ražotāji jau agrāk prognozēja lielāku pieprasījuma un attiecīgi arī eksporta pieaugumu, tāpēc, gatavojoties šādam situācijas pavērsienam tirgū, tika veikti nepieciešamie restrukturizācijas pasākumi, paplašinot ražošanu. Koksnes kurināmā ražotāji kāpināja jaudas, kopš septembra vidus palielinot pārdošanas apjomus divas reizes. Savukārt, sākot ar decembra pēdējo nedēļu, līdz 2011.gada janvāra vidum eksports no Ukrainas, sagaidāms, būs minimāls, kas saistīts ar gadu mijas svētkiem un svētku brīvdienām.

Sākot ar 2011.gadu Vācijā un Austrijā spēkā stāsies arī jauns biokurināmā kvalitātes standarts „ENplus”, aizstājot līdzšinējo „DIN” standartu.

Ukrainas koksnes granulu ražošanas pārstāvji atzīmējuši, ka importētāji no piegādātājiem pagaidām nepieprasa strādāt pēc jaunā standarta, jo patlaban pircējus galvenokārt interesē iespējamais iepirkumu apjoms, tomēr Eiropas likumdošanas dēļ jau tuvākajā laikā ražotāji būs spiesti ņemt vērā jaunās prasības.

2010.gada pirmajos trīs ceturkšņos no Ukrainas tika eksportēti 427 tūkst. tonnu kurināmo granulu un brikešu, kas ražotas no koksnes un lauksaimniecības izejvielām. Tas ir par 2,63 reizēm jeb 163% vairāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā koksnes granulu eksports sastādīja 60,9 tūkst. tonnu (+124,6%), bet koksnes brikešu eksports – 31,6 tūkst. tonnu (+181,4%), tādējādi kopumā veidojot 22% no kopējā cietā biokurināmā eksporta apjoma.

 

Avots: www.bio-energy.com.ua

www.pelletsgold.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *