Gada nogalē Francijā būtiski samazinājies pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem

Vācijas un Beļģijas zāģmateriālu tirgotāji ziņojuši, ka Francijas tirgū pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem novembrī esot samazinājies ar katru nedēļu, tādējādi jaunajos līgumos par zāģmateriālu piegādi decembrī un daļēji arī janvārī, cenas pazeminātas par 5 – 10 EUR/m3. Tomēr atzīmēts, ka lielāks cenu kritums nav gaidāms, tā kā ražotājiem gatavās produkcijas krājumi noliktavās turpmāko nedēļu laikā netiks papildināti saistībā ar svētku brīvdienu atvaļinājumu, kas vairumā Vācijas rietumu un dienvidrietumu reģionu kokzāģētavās turpināsies līdz pat janvāra vidum. Ja laikapstākļi pasliktināsies, ziņots, ka šajos reģionos koksnes resursu deficīta dēļ kokzāģētavas varētu pārtraukt darbību arī ātrāk nekā plānots, kas tikai sekmētu skujkoku zāģmateriālu nostabilizēšanos Francijas tirgū.

Patlaban Vācijas un Beļģijas piegādātāju noteiktās zāģmateriālu cenas importētājiem Francijā, atkarībā no sortimentiem, variē diapazonā 125 – 175 EUR/m3. Piemēram brusu (63 X 160mm; 3 – 5m) cena oktobra beigās bija 165 – 170 EUR/m3.

Balstoties uz Francijas delegācijas ziņojumu par nozares tirgus tendencēm valstī un nākotnes prognozēm, kas tika prezentēts ikgadējā ANO Eiropas Ekonomikas komisijas (UNECE) Koksnes komitejas sanāksmē Ženēvā, 2009.gadā Francijā tika importēti 2,89 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu, kas šogad, sagaidāms, būs palielinājies līdz 3,10 milj.m3 (+7,2%).

 

Avots: „EUWID”

www.unece.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *