Ieskats aktuālākajos šā gada notikumos mežizstrādē un kokrūpniecībā

Par svarīgāko notikumu, kas pozitīvi ietekmējis nozares attīstību 2010.gadā, tiek minēts valdības noteiktais papildus koksnes ciršanas apjoms valsts mežos 2 milj.m3 apmērā, kas ļāvis kokapstrādes uzņēmumiem izvairīties no koksnes resursu deficīta un turpināt koksnes izstrādājumu ražošanu un realizēšanu pasaules tirgū par konkurētspējīgām cenām.

Kā otrs svarīgākais aspekts tiek minēta ciršanas tāmes noteikšana valsts mežos 2011.-2015.gadam, kas ļaujot nozares uzņēmumiem raudzīties ilgtermiņā un plānot savu darbību vairākus gadus uz priekšu, tai skaitā arī investīcijas jaunu tehnoloģiju iegādē.

Kopumā noteiktais maksimālais mežizstrādes apjoms valsts mežos nākamajā piecgadē ir mazāks par 1,3 milj.m3 nekā iepriekšējo piecu gadu laikā, tomēr, salīdzinājumā ar sākotnēji noteikto apjomu tas ir par 2,7 milj.m3 vairāk.

Lai arī patlaban lielu daļu kokrūpnieku satrauc jaunie valsts mežos izcirstās apaļkoksnes ieguves konkursa kritēriji (vienā programmā – 70%, otrā – 90% no kokapstrādes vidējās algas), lielie spēlētāji pauduši atzinību šāda lēmuma pieņemšanai, jo tas esot reāls pasākums aplokšņu algu izskaušanai.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *