Skandināvi pazeminājuši zāģmateriālu piegādes cenas uz Lielbritāniju par 7%

Lielbritānijas skujkoku zāģmateriālu importētāji ziņojuši, ka tirgū pieprasījums joprojām ir vājš, turpretim piedāvājums palicis salīdzinoši augsts, kā rezultātā konkurence saasinājusies vēl vairāk. Tirgus dalībnieki prognozē, ka šogad tirgū nekādas būtiskas izmaiņas vairs nav gaidāmas. Arī nākamā gada pirmajās pāris nedēļās pieprasījums, visticamāk, būs tikpat zems, savukārt pirmās pārmaiņas sagaidāmas ne ātrāk kā otrajā ceturksnī.

Pircēji patlaban ir atturīgi pasūtījumu veikšanā, tā kā piedāvājums tirgū ir pietiekams un tiek cerēts uz tālāku zāģmateriālu cenu pazemināšanos.

Ņemot vērā pašreizējās tirgus tendences Lielbritānijā, lai iegūtu jaunus zāģmateriālu piegādes pasūtījumus 2011.gada pirmajā ceturksnī, Skandināvijas zāģmateriālu ražotāji sākuši pazemināt pārdošanas cenas. Rezultātā jaunie skujkoku zāģmateriālu piegādes līgumi slēgti par cenām, kas ir par 7% zemākas nekā iepriekšējos līgumos. Jaunās Skandināvijas priedes zāģmateriālu (u/s kvalitātes) pārdošanas cenas ir 215 – 220 sterliņu mārciņas par kubikmetru (~178 – 182 LVL/m3), savukārt Zviedrijā ražoto konstrukciju zāģmateriālu jaunās cenas atkarībā no kvalitātes variē diapazonā 180 – 190 sterliņu mārciņas par kubikmetru (~149 – 157 LVL/m3).

Pēdējo dažu nedēļu laikā Lielbritānijas tirgū ievērojami samazinājās zāģmateriālu piegādes no Vācijas, tā kā zāģbaļķu cenas Vācijā turpinājušas paaugstināties, turpretim zāģmateriālu realizācijas cenas – pazemināties. Turklāt Vācijas uzņēmumi uz Lielbritāniju visvairāk eksportējuši zāģmateriālus garumā vismaz 6m, kam noiets šai tirgū patlaban ir būtiski samazinājies.

 

Avots: „EUWID”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *