Somijā vienkāršos prasības koka daudzstāvu dzīvojamo ēku būvniecībā

Somijas Vides ministrija gatavo Būvniecības likuma grozījumus, kas paredz vienkāršot ugunsdrošības prasības koka māju būvniecībā.

Patlaban Somijā noteikti visstingrākie normatīvi Eiropā, kas reglamentē koka māju būvniecību un to ekspluatāciju. Piemēram, koka konstrukciju ēku būvniecībai virs diviem stāviem nepieciešama speciāla atļauja. Turpretī jaunie likumgrozījumi, to apstiprināšanas gadījumā, vienkāršos šo prasību, paredzot, ka speciālās atļaujas koka ēku būvniecībai būs nepieciešamas tikai gadījumos, kad būvprojektā paredzētais ēkas augstums ir virs astoņiem stāviem. Tāpat grozījumi paredz atļauju koka konstrukcijas būvēt uz betona mājām un izmantot kokmateriālus fasāžu apdarē.

Atzīmēts, ka līdz ar šo grozījumu apstiprināšanu, daudzstāvu dzīvojamo ēku būvniecības sektorā Somijā pavērsies ļoti plašas iespējas, jo patlaban šai valstī jebkurš lielapjoma projekts, kas paredz kokmateriālu izmantošanu daudzstāvu dzīvojamo māju būvniecībā, joprojām ir pilotprojekts. Turpretī  Zviedrijā kokmateriāli tiek izmantoti gan daudzstāvu dzīvojamo māju būvniecībā, gan dzelzceļa tiltu, sabiedrisko ēku un cita veida būvju celtniecībā – jau 2001.gadā no koka uzcelto daudzstāvu ēku īpatsvars Zviedrijā veidoja 2%, kas desmit gadu laikā palielinājies līdz 15%.

 

Avots: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *