Līdz 2020.gadam Krievijā ikgadējais ciršanas apjoms varētu sasniegt 220 milj.m3

Šā gada 6.-8.decembrī Austrijas galvaspilsētā Vīnē notikušajā 15.starptautiskajā konferencē “Celulozes un papīrrūpniecība Krievijā un NVS valstīs” meža tehnikas ražotāja „John Deere” pārstāvis Krievijā un NVS valstīs Tomass Trouns savā ziņojumā atgādinājis, ka Krievijas mežos ir vislielākais koksnes resursu apjoms pasaulē, kas racionālas apsaimniekošanas rezultātā varētu kļūt par stabilu valsts ienākumu avotu.

T.Trouns minējis, ka padomju laikos Krievijā mežizstrādes apjoms sasniedza 350 milj.m3 gadā. 2008.gadā šis rādītājs samazinājās līdz 180 milj.m3, bet 2009.gadā – vēl par 33%, sastādot 120 milj.m3.

Šogad Krievijā, sagaidāms, ciršanas apjoms būs palielinājies līdz 160 milj.m3, savukārt līdz 2020.gadam, pēc ekspertu aprēķiniem, mežizstrādes apjoms Krievijā varētu pieaugt līdz 220 milj.m3. Tāpat prognozēts arī zāģmateriālu un citu koksnes izstrādājumu patēriņa kāpums māju būvniecības sektorā un mēbeļu ražošanā.

Par visaktuālāko nozares attīstības kavēkli Krievijā tika atzīmēta vājā meža infrastruktūra. Kā norādījis T.Trouns, saimnieciski izmantojamos mežos Krievijā meža ceļu tīkla vidējais blīvums ir 1.46 km uz 1000 ha, turpretī ASV un Eiropā – vidēji 10 – 14 km uz 1000 ha. Savukārt, kā pozitīvākais aspekts nozares attīstībā tika minēta Krievijas valdības pieņemtā politika attiecībā uz energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanas īpatsvara palielināšanu.

 

Avots: www.deere.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *