Ķīnā turpina palielināties ierīkoto plantāciju platības un koksnes pārstrādes apjomi

Ķīnā turpina palielināties ātraudzīgo koku sugu plantāciju platības. Valsts dienvidos izcirstajās mežu platībās ierīkotas galvenokārt eikaliptu plantācijas. Lai gan sākotnēji šīs plantācijas ierīkotas ar nolūku iegūto koksni izmantot celulozes ražošanā, šobrīd tiek plānots aptuveni pusi no iegūtajiem resursiem izmantot finiera lokšņu un saplākšņu ražošanā. Šim nolūkam nepieciešamo diametru (10 – 13 cm) ātraudzīgo koku sugas sasniedz jau 4 gadu laikā. Turklāt koksnes pārstrādātāji par šāda diametra eikalipta koksni patlaban gatavi maksāt arī 100 ASV dolārus par kubikmetru (~53.40 LVL/m3).

Guangxi provincē (Ķīnas dienvidos) vien darbojas aptuveni 200 mazas finiera lokšņu ražotnes, kurās uz šodienu jaudas palielinātas pietiekami, lai ikgadējais eikalipta koksnes resursu patēriņš sasniegtu aptuveni 1 milj.m3.

Vairākās Ķīnas ostās apaļkoku importu no Krievijas aizstājušas egles zāģbaļķu piegādes no Aļaskas, Vašingtonas, Oregonas un Britu Kolumbijas. Atzīmēts, ka vienā jūras ostas teritorijā esošajās kokzāģētavās importēto zāģbaļķu patēriņš šogad sasniedzis 2,5 milj.m3 (2008.g. – 600,0 tūkst.m3).

Valsts dienvidos kopējais koksnes pārstrādes apjoms palielinājies, galvenokārt, vairākām kokzāģētavām  pārceļoties no valsts ziemeļiem saistībā ar augstajām koksnes piegādes izmaksām no Krievijas un kā alternatīvu izvēloties koksnes importu no Ziemeļamerikas un Jaunzēlandes.

Vēl kādā ostas teritorijā valsts dienvidos šā gada pavasarī uzcelts jauns zāģmateriālu ražošanas komplekss, kurā ikgadējais plānotais skujkoku zāģbaļķu patēriņš būs aptuveni 2 milj.m3. Arī šai ražotnē nepieciešamos koksnes resursus plānots importēt no Ziemeļamerikas un Jaunzēlandes, tāpēc Krievijas lēmums samazināt apaļkoku izvedmuitas tarifu likmes, visticamāk, neradīs nekādas būtiskas izmaiņas Ķīnas apaļkoku tirgū.

Avots: International WOOD Markets Group Inc.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *