Baltkrievijas meža nozares eksporta vērtība palielinājusies par 1,9 reizēm

Kā ziņo Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas preses dienests, tad meža nozares produktu un pakalpojumu eksports šā gada 11 mēnešos palielinājies 1.9 reizes, sasniedzot 96,4 milj. dolāru lielu vērtību, kur 98% veido meža nozares produkti un 2% – to pakalpojumi. Savukārt, kokapstrādes iekārtu un to produktu un pakalpojumu imports šā gada 11 mēnešos sasniedzis tikai 7 milj. dolāru lielu vērtību, kā rezultātā importa un eksporta tirdzniecības saldo ir 89,4 milj. dolāri.

Meža nozares produktu un pakalpojumi tiek eksportēti uz 22 valstīm. Galvenie tirdzniecības partneri ir uzņēmumi Skandināvijā, Baltijas valstīs un Eiropas Savienības valstīs kā Polijā, Vācijā, Beļģijā un Nīderlandē. Protams, ka eksports ir arī uz NVS valstīm, t.i. Krieviju, Ukrainu un Azerbaidžānu. Šogad Baltkrievijas koksnes izstrādājumi tika piegādāti uz jauniem tirgiem kā Spāniju, Grieķiju un Šveici.

Baltkrievijas meža nozares eksporta struktūra par 11 mēnešiem ir sekojoša, kur galvenais eksporta produkts ir papīrmalka ar 59,7%, kas ir par ~ 16% vairāk nekā gadu iepriekš. Otrā vietā ir zāģmateriāli ar 27,3%, kur samazinājums ir tikai 0,7% apjomā. Trešā vietā ierindojas pārējā neapstrādā tehnoloģiskā koksne ar 5,5%.

Meža nozares produktu pārdošanas vērtība 11 mēnešos bija aptuveni 205 milj. dolāri un papildus var pieskaitīt investīcijas meža nozarē 55 milj. dolāru apjomā, kas ir pieaudzis par 11%.

 

Avots: www.export.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *