Šogad valsts labklājību lielā mērā ietekmēs tieši situācijas attīstība kokapstrādē

Atkarībā no tā, kāds ir ekonomikas pieaugums nozaru griezumā, attiecīgi līdz šim mainījušās arī valsts ekonomikas prioritātes. Kā zināms, straujā patēriņa krituma dēļ vietējā tirgū uzsvars galvenokārt tika likts uz valsts eksporta perspektīvām.

Saskaņā ar statistikas datiem, eksports patiešām strauji pieauga, taču jāpiebilst, ka vispārējās pasaules ārējās tirdzniecības apsīkuma dēļ 2009.gada sākumā tā bāze bija tik niecīga, ka, atsākoties aktivitātei globālajā ekonomikā, straujie eksporta pieauguma tempi bija likumsakarīgi.

Patlaban situācija kļuvusi reālāka un pieaug tādu nozaru īpatsvars, kas rada reālas vērtības. Taču, runājot par ekonomisko procesu attīstību nākamo gadu laikā, pastāv zināma nenoteiktības ēna.

Kā norādījis SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gaišputis, 2011.gadā eksporta apjomi kopumā varētu pieaugt par vidēji 6 – 7%. Savukārt, plānojot eksporta ieņēmumus, galvenokārt uzmanība tiks vērsta tirgus attīstībai kokapstrādē, kas lielā mērā kļuvusi par valsts ekonomikas vilcējspēku.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, šīs nozares produkcijas apjoms 2010.gada oktobrī pieauga par 38,9% un īpatsvars kopējā eksporta struktūrā sasniedza 18,6%. Līdz ar to var teikt, ka tieši šīs nozares veiksmes vai neveiksmes šogad lielā mērā ietekmēs kopējo valsts labklājību.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (04.01.2011.)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *