Apaļkoku piegādes cenas Vācijā 2011.gada sākumā saglabājušās salīdzinoši stabilas

Tendences koksnes tirgū Vācijas dienvidu un rietumu reģionos liecina, ka egles zāģbaļķu piegādes cenas 2011.gada 1.ceturksnī, salīdzinājumā ar vidējo piegādes cenu līmeni aizvadītā gada pēdējā ceturksnī, visumā saglabājušās nemainīgas. Savukārt, prognozējot tālāku situācijas attīstību koksnes tirgū, vērā ņemams faktors ir laikapstākļi, kas jau šobrīd atsevišķos Vācijas reģionos apgrūtina cirsmu izstrādi.

Atzīmēts, ka vienīgi Bādenes-Virtembergas reģionā, kur līdz šim bijušas augstākās zāģbaļķu cenas Vācijā (līdz 99.50 EUR/m3), slēgtajos līgumos par piegādēm 2011.gada pirmajā pusē, egles zāģbaļķu cenas pazeminātas par aptuveni 5%, savukārt kategorijas L 1a (diametrā 10 – 14 cm) lietkoksnes pārdošanas cenas pazeminātas par aptuveni 10% un ir 64.50 EUR/m3 (pie meža ceļa). B/C kvalitātes klases L 1b kategorijas (15 – 19 cm) sortimentu jaunā pārdošanas cena ir vidēji 81 EUR/m3; L 2a kategorijas zāģbaļķu (diametrā 20 – 24 cm) jaunā cena ir 88 EUR/m3, savukārt D kvalitātes klases sortimentu cena pazemināta līdz 60 EUR/m3.

Bavārijas reģionā jaunajos piegādes līgumos vidējā B/C kvalitātes klases egles zāģbaļķu cena ir aptuveni 93 – 96 EUR/m3, bet valsts centrālajā daļā, ņemot vērā patreizējos laikapstākļus, koksnes piedāvājums salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem samazinājies par 40% un vidējā B/C kvalitātes klases egles zāģbaļķu cena (diametrā 25 – 29 cm) ir 95 EUR/m3.

Atšķirībā no pavalstīm*, kas noteikušas konstantas zāģbaļķu pārdošanas cenas līdz pat 2011.gada vidum, vairums mežu privātīpašnieku jaunos līgumus slēdz tikai par īstermiņa piegādēm (ceturkšņa ietvaros), tādējādi tiek prognozēts, ka šai sektorā koksnes pārdošanas cenas, līdz ar aktivitātes pieaugumu skujkoku zāģmateriālu tirgū, 2.ceturksnī turpinās paaugstināties.

 

Skatīt vairāk: www.latforin.info

(*Vācijas Federatīvajā Republikā mežu īpašumi ir sadalīti šādi: 30% pieder pavalstīm, 3% valstij, 20% komūnām, pilsētām, pašvaldībām un kooperatīviem, bet 44% – privātajiem meža īpašniekiem)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *