Baltkrievijā nodokļi par augošu koku pārdošanu paaugstināti par vidēji 20%

Saskaņā ar Baltkrievijas Republikas Ministru padomes 21.decembrī pieņemto lēmumu №1853, nodokļi par galveno koku sugu augošu koku pārdošanu, sākot ar 2011.gada 1.janvāri, Baltkrievijā paaugstināti par vidēji 20%. Kā skaidrots valsts Mežsaimniecības ministrijā, augošas koksnes (bez mizas) nodokļu vērtība aprēķināta, ņemot vērā plānoto cirtes veidu (galvenā cirte vai starpcirtes), kā arī, ņemot vērā paredzamo sortimentu iznākumu.

Šāda diferencēta pieeja nodokļu piemērošanā koksnei ieviesta 2010.gadā, veiksmīgi pierādot savu efektivitāti, tādēļ šogad resnās lietkoksnes priedes un lapu koku sortimentu pārdošanai nodoklis piemērots jau 68,2 tūkst. BYR apmērā par kubikmetru (~12 LVL/m3), kas ir par 20% vairāk nekā pērn; egles koksnei – 59,1 tūkst. BYR/m3 apmērā (~10 LVL/m3); ozola, oša un kļavas koksnei – 233,3 tūkst. BYR/m3 apmērā (~41 LVL/m3), savukārt Karēlijas bērza koksnei – vairāk nekā 1,400 milj. BYR/m3 apmērā (~246 LVL/m3).

Valsts Mežsaimniecības ministrijā skaidrots, ka ieviestie nodokļi ir sava veida kompensācija par meža apsaimniekošanu, kas tiek aprēķināta, ņemot vērā arī apaļo kokmateriālu cenas biržas tirgos un mežizstrādes izmaksas.

 

Lasīt vairāk: www.belwood.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *