Sniegliecēs iznīcināto mežaudžu platību atjaunošanai pieejamais ES atbalsts

Lielais sniega daudzums un apledojums, kāds šoziem vērojams visā Latvijas teritorijā, rada bažas ne tikai energopiegādātājam AS „Latvenergo”, bet arī mežu apsaimniekotājiem. Īpaši smaga situācija ir Latgalē, kur koku stumbri un zari daudzviet pārklāti pat ar vairāku centimetru biezu ledus kārtu, kas pēc kilometriem garu stigu izzāģēšanas ik pa laikam nepārtraukti gāžas atbrīvotajās līnijās un jauni stumbri jāvācot jau pēc pāris stundām.

Patreizējā situācija liecina, ka koki apledojuma svara dēļ nevis lūzt, bet gan tiek bojāti sniegliecēs, kā rezultātā lietkoksnes sortimentu iznākums šādi bojātās mežaudzēs vairs nav gaidāms. Arī jaunaudžu apsekošana biezās sniega segas dēļ ir gandrīz neiespējama. Tādēļ aktuāla varētu kļūt ES atbalsta pasākuma „Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un preventīvu pasākumu ieviešana” aktivitāte „Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās”, kas paredz atbalsta saņemšanas iespēju arī snieglauzē un sniegliecē iznīcināto mežaudžu platību atjaunošanai.

Pieteikšanās 3.kārta, kurā atvēlētais pieejamais publiskais finansējums ir 1 000 000 latu, tika atvērta 2010.gada 7.oktobrī un ilgs līdz tiks iztērēts kārtā pieejamais finansējums.

Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) operatīvo ziņojumu, uz 3.janvāri atbalsta saņemšanai reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs iesniegts 71 projekts ar pieprasīto kopsummu 173 663,04 lati, kas ir tikai 17,37% no pieejamā finansējuma apjoma, tādējādi pieejamā publiskā finansējuma atlikums patlaban ir 826 336,96 lati.

 

Avots: www.latvenergo.lv

Vairāk: www.lad gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *