AS „Liepājas papīrs” ražošanā plāno ieviest divus jaunus produktus

Tiesa, pašreiz gan nav īsti skaidrs par iecerēto atbalstu no ES struktūrfondiem, jo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izteikusi formālus iebildumus saistībā ar iekārtu iepirkumu, kas veiksmīgi noslēdzās jau 2010. gada novembrī. Iebildumi tika saņemti tieši pirms Jaunā gada.

„Iebildumi ir formāli, taču mūsu paskaidrojumu LIAA var skatīt 15 dienas. Ja iebildumi būs arī pēc tam, baidos, vai projektu paspēsim iesniegt laikā,” bažījas uzņēmuma prezidents Jānis Vilnītis. Ja ES atbalstu neizdosies saņemt, attīstības projektu varēšot realizēt tikai daļēji.

Uzņēmuma vadītājs gan uzsvēris, ka arī iepriekš AS „Liepājas papīrs” realizējis vairākus veiksmīgus projektus ar ES atbalstu, tāpēc ierēdņiem nav pamata satraukumiem arī par šā projekta „caurspīdīgumu” un rezultātiem. Turklāt uzņēmums ir finansiāli stabils un vērsts uz eksportu (50%).

Jaunais projekts paredz divu jaunu produktu ieviešanu ražošanā – Inmold Label jeb ļoti plānas iepakojumā iekausējamas etiķetes un Cut & Stack Label jeb dažādas konfigurācijas „sausās” etiķetes. To ražošanai uzņēmums iegādāsies iekārtas (kopvērtībā par aptuveni 545 tūkstošiem latu), kas būs jaunums Baltijas valstīs, tāpēc tiek cerēts uz labu saražotās produkcijas noietu.

 

AS „Liepājas papīrs” ražošanas apjoms 2010.gadā – 3,6 miljoni latu; pārdošanas apjoms (pēc neauditētiem rezultātiem) – 4,2 miljoni latu; neto peļņa – aptuveni 50 000 – 75 000 latu. Savukārt 2009.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 2,9 miljoni latu, bet peļņa – 216 554 lati.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (01.07.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *