Uzņēmuma veiksmīgas attīstības pamatā ir prasme arī saražoto produkciju pārdot

Kā intervijā meža nozares vortālam „Latforin.lv” paudis SIA „Amber Wood” valdes priekšsēdētāju Ivars Akerfelds, meža nozarē Latvijā aktuālākie notikumi lielākoties atkarīgi no visiem starptautiskiem tirgiem, jo, ja nav tirgus, tad nav kur pārdot. Savukārt, ja nav no kā ražot, tad nevar ražot, tāpēc būtisks ir arī pieejamais resursu apjoms.

Runājot par koksnes sertifikāciju, I.Akerfelds atzinis, ka FSC ir laba lieta, ja iet runa par Dienvidamerikas mežu aizsardzību un saglabāšanu, bet ne Eiropā, jo „mums visi mežsaimniecības pamati attīstījušies simtiem gadu periodā, te ir savas tradīcijas, sava kārtība katrā valstī, balstīta uz reģionālajiem apsvērumiem”. Savukārt PEFC sertifikācijā, atšķirībā no FSC, vismaz ir skaidri nodefinēti kritēriji un spēles noteikumi.

Uz jautājumu „Kas ir tās lietas, par ko sabiedrībā nerunā, bet ļoti vajadzētu?”, I.Akerfelds atbildējis: „Vajag a’priori pārkārtot visas tās sistēmas, kas mūsu valstī ir. Bet domāju, ka viss notiks pats par sevi, un īstā bedre būs kaut kad 2011.gadā, kas saistīts ar to, ka valsts nespēj sabalansēt savus ieņēmums un izdevumus un pašlaik tikai samazina izdevumus uz dažādu savu funkciju mazināšana rēķina”.

Norādīts, ka ir arī daudzas pozitīvas iezīmes, tomēr maziem uzņēmumiem kopumā ir ļoti grūti attīstīties, ja grib strādāt pilnīgi pareizi apstākļos, kad noteiktas tādas pašas prasības, kādas ir 10 miljonu lielam uzņēmumam. Arī SIA „Amber Wood”, kas nodarbojas ar ozola un oša grīdu ražošanu, pērn strādāts ar lieliem zaudējumiem, un šogad situācijas uzlabošanās nav gaidāma.

 

Lasīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *