LIAA ir radusi iespēju paplašināt savu pakalpojumu klāstu eksporta atbalstam

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus, ir radusi iespēju paplašināt savu pakalpojumu klāstu eksporta atbalstam, tādējādi, sākot ar 2011.gadu LIAA rīkos Latvijas uzņēmumu nacionālos stendus starptautiskajās nozaru izstādēs ārvalstīs, kā arī plāno atvērt jaunas pārstāvniecības perspektīvākajos Latvijas preču un pakalpojumu noieta tirgos.

Nacionālie stendi tiks rīkoti arī dalībai kokrūpniecības nozares izstādēs, piemēram, šā gada oktobrī gaidāmajai koka māju būvniecības izstādei Francijā „Salon Maison Bois”. Tāpat Latvijas uzņēmumi varēs pieteikties nacionālajam stendam dalībai mēbeļu izstādē Zviedrijā („Stockholm Furniture fair”), kas notiks jau 2012.gada sākumā un dalībai būvniecības izstādēs „Ecobuild” (Lielbritānija) un „Nordbygg” (Zviedrija), savukārt 2013.gadā – dalībai kopstendā brīvdienu māju būvniecības izstādē Norvēģijā („Norsk Hytteliv”).

Līdzšinējiem un jaunajiem eksporta pakalpojumiem piesaistītais finansējums no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) nākamo trīs gadus laikā ļaus papildus izmantot 1,5 miljonus latu. LIAA pakalpojumu izmaksas tiks segtas, uzņēmējiem piešķirtā de minimis atbalsta ietvaros, kura maksimāli pieļaujamais apjoms vienam uzņēmumam ir 200 000 eiro trīs gadu laikā.

Tā kā Latvijā līdz šim bijis ļoti maz uzņēmumu, kas pilnībā izmantojuši šo atbalstu, LIAA, īstenojot iepriekšminēto projektu un tā ietvaros sniedzot eksporta veicināšanas pakalpojumus sekmēs arī plašāku ES struktūrfondu atbalsta pieejamību uzņēmējiem.

 

Lasīt vairāk: www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *